Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Przyjdź do Exploseum na Dzień Kultury Industrialnej

1 maja w 33 zabytkach techniki w 10 europejskich krajach tysiące tancerzy zaprezentują ten sam układ taneczny. Mieszkańcy Bydgoszczy mogą do nich dołączyć w Exploseum.
Przyjdź do Exploseum na Dzień Kultury Industrialnej

Autor: Exploseum fot. F.Kowalkowski

Z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego w Święto Pracy Europa będzie tańczyć w industrialnej scenerii. To inicjatywa Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Tancerze, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, będą wykonywać układ w rytm elektronicznej wersji Ody do radości w aranżacji przygotowanej przez Paula Fangera i Paula Ostareka – dwóch siedemnastoletnich muzyków. Inspiracją dla choreografii, przygotowanej przez Hai Truonga ze studia tańca Groove Dance, była powtarzalność ruchów wykonywanych przez robotników.

Work it out odbędzie się w sześciu obiektach w Polsce. Są to Zabytkowa Kopalna Srebra w Tarnowskich Górach – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu (obiekty Muzeum Górnictwa Węglowego), Szyb Maciej w Zabrzu, Zabytkowa Kopalna Ignacy w Rybniku, a także Stara Kopalnia w Wałbrzychu i Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Każdy może dołączyć do wydarzenia. Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę frazę „ERIH WORKitOUT Dance Tutorial” i nauczyć się układu tanecznego. Dzięki wydarzeniu „Work it Out” kultura industrialna odrodzi się w zupełniej nowej postaci nie tylko dla samych tancerzy, ale również dla publiczności. Zabytki techniki wypełnią się radością tańczących ludzi. Obiekty dziedzictwa kulturowego zmienią się w miejsca wspólnego przeżywania pozytywnych emocji kreowanych poprzez rytm i ruch inspirowany pracą maszyn.

Nie możesz osobiście wziąć udziału w „Work it Out”? Włącz się przez YouTube lub Instagram, udostępniając materiał lub śledząc erih_workitout Organizatorzy zachęcają do dzielenia się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych przy użyciu #erihworkitout.

WORK IT OUT
Międzynarodowy happening taneczny uświetniający Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego (europa.eu/cultural-heritage/european-year-cultural-heritage_pl) to inicjatywa Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH – www.erih.net) wpisująca się w trwające cały rok wydarzenia prezentujące różnorodność i bogactwo kultury Starego Kontynentu. ERIH jest największą siecią turystyczną Europy, składającą się z kilkuset wyjątkowych zabytków techniki dostosowanych do potrzeb turystyki i kultury. Województwo Śląskie jako zarządzający Szlakiem Zabytków Techniki jest członkiem tej międzynarodowej sieci współpracy, a sam Szlak jest jedynym z Europy Środkowo-Wschodniej regionalny szlakiem na mapie ERIH.

Idea: w Święto Pracy Europa będzie tańczyć w industrialnej scenerii

Wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje przygotowane przez wiele obiektów wchodzących w skład ERIH: dawne kopalnie węgla i srebra, huty żelaza, cegielnie, przędzalnie oraz browary. Obiekty te rozsiane są po całej Europie – od Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, przez Belgię, Niemcy, Polskę i Czechy w centrum Europy, po Hiszpanię, Włochy i Bułgarię na południu kontynentu. 1 maja połączy je nie tylko wspólne dziedzictwo europejskiej industrializacji, ale i energia tańca

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

https://www.erih.net/eych-2018/erih-dance-event-work-it-out/

Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum

Exploseum jest punktem kotwicznym na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH.
W majówkę, na terenie obiektu, odbędzie się wydarzenie - European dance event “Work-it-out"

W programie m.in. :

- 11.00-16.00:
*Fabryka dla dzieci - rodzinne gry i animacje
*Gra terenowa „Tajna Fabryka” prowadząca uczestników terenami poprzemysłowymi m.in. przez linię technologiczną produkcji nitrogliceryny
- 12:00 – 15:00
Strefa zakazana - oprowadzanie po III strefie NGL (wejścia co 1h od godz. 12:00) ( zapisy w recepcji 883366056)
Dawny Zachem - poznaj teren wraz z przewodnikiem (przejazdy zabytkowym autobusem z Muzeum Komunikacji w Paterku)
- 11.00 - Przedstawienie interaktywne dla dzieci (Teatr Alelale)
- 15.00 - Happening taneczny “Work-it-out" (Powietrzyńska Studio Tańca)

Internetowa relacja z obchodów w Bydgoszczy będzie prowadzona live (na żywo). Możesz stać się jej częścią!

Exploseum, ul. Alfreda Nobla
1 maja 2018 roku, w godz. 11.00 – 16.00, wstęp wolny

*WYDARZENIE TOWARZYSZY PROMOCJI WYSTAWY STAŁEJ W EXPLOSEUMPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama