Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Nowy dystans i start zapisów na Enea Bydgoszcz Triathlon

Przed nami czwarta edycja triathlonu w samym centrum miasta. Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się w Bydgoszczy 7 i 8 lipca 2018!
Nowy dystans i start zapisów na Enea Bydgoszcz Triathlon

Autor: Materiały prasowe

Rywalizacja na nowych dystansach — „Połówka” oraz zawody dla dzieci i młodzieży!

W 2017 roku zawody zgromadziły komplet uczestników, który wynika z pojemności strefy zmian zlokalizowanej na Hali Łuczniczka.

Już w styczniu skończyły się miejsca na najpopularniejszym dystansie — 1/4, a na miesiąc przed zawodami wyczerpały się miejsca na 1/8.

Aby umożliwić start wszystkim chętnym wprowadzimy nowy dystans z osobną strefą zmian.

W 2018 roku oprócz uwielbianych przez triathlonistów dystansów 1/8 i 1/4, po raz pierwszy na zawodach zostanie rozegrany dystans 1/2 z limitem 500 uczestników.

Zawodnicy tak zwanej „Połówki” pokonają 1 900 m pływania, 90 km na rowerze i 21.1 km biegu. To długi wysiłek, który wymaga odpowiedniego wytrenowania i siły charakteru. Jego wprowadzenie jest ukłonem w stronę triathlonistów, którzy chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem podczas organizowanego przez nas wydarzenia. — odpowiada Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon.

To nie koniec zmian. Organizatorzy ogłaszają uruchomienie biegowej i duathlonowej rywalizacji na dzieci i młodzieży!

Otrzymaliśmy wiele próśb dotyczących wprowadzenia konkurencji dla najmłodszych, którzy przyjeżdżają na Enea Bydgoszcz Triathlon razem ze startującymi u nas rodzicami. Postanowiliśmy więc przygotować rywalizację dla dzieci i młodzieży praktycznie w każdym wieku. — powiedział Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora Enea Bydgoszcz Triathlon.

Najmłodsi z nich będą mogli spróbować swoich sił w rywalizacji biegowej. Dla nieco starszych uczestników przygotowaliśmy trasę duathlonową, której etap kolarski będzie rozgrywany na rowerach MTB tuż przy centrum całej imprezy - w okolicy hali Artego Arena.

Zapisy zostaną uruchomione równocześnie z rejestracją na zawody główne. Zachęcamy całe rodziny do spędzenia aktywnego weekendu w Bydgoszczy!

W związku z dodaniem nowych dystansów nieznacznie zmienia się harmonogram rozgrywania zawodów.

W sobotę, 7 lipca w godzinach porannych wystartują zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4. Po południu odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę, 8 lipca w godzinach porannych rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2. W godzinach popołudniowych wystartują zawodnicy startujący na 1/8.

Start zapisów już 15 listopada!

Rejestracja na Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 zostanie uruchomiona 15 listopada, punktualnie o godzinie 18:00!

Najszybciej rejestrujący się zawodnicy mogą liczyć na wpisowe w niezwykle atrakcyjnych cenach, już od 99 zł!

Warto się pospieszyć, ponieważ miejsca rozchodzą się błyskawicznie. A jak pokazuje przykład poprzednich sezonów, chętnych do startu jest więcej niż wynosi ustalony limit.

Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej: www.BydgoszczTriathlon.pl

Enea Bydgoszcz Triathlon największą imprezą w kraju?

Uruchomienie nowego dystansu, jak i wprowadzenie zawodów dla dzieci i młodzieży to szansa na zgromadzenie aż 5100 zawodników.

Jeżeli, podobnie jak w poprzednich latach, limit miejsc zostanie wyczerpany, Enea Bydgoszcz Triathlon ma szansę stać się największą imprezą triathlonową w Polsce i jedną z największych w Europie!

Jeszcze więcej nowości!

W najbliższym czasie organizatorzy zaprezentują kolejne nowości, które przygotowali na nadchodzącą edycję.

Będą to między innymi szczegóły akcji charytatywnych, które od początku towarzyszą wydarzeniu i pomagają zbierać środki dla najbardziej potrzebujących.

O Enea Bydgoszcz Triathlon

To już czwarta edycja zawodów w samym centrum Bydgoszczy! Enea Bydgoszcz Triathlon została dwukrotna nagrodzona tytułem Imprezy Roku (2015 i 2016) oraz Debiut Roku (2016).

W 2017 roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 3 000 uczestników, którzy przyjechali z całego świata. W poprzednich latach zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach — 1/8 (475 m pływania, 22.5 km roweru i 5.25 km biegu) i 1/4 (950 m pływania, 45 km roweru i 10.5 km biegu).

Od 2018 organizatorzy wprowadzając dodatkowy dystans – 1/2 (1900m pływania, 90km roweru i 21.1 km biegu)

Oprócz startu indywidualnego uczestnicy mogli również zmierzyć się z wybranym dystansem w sztafecie, składającej się z trzech zawodników.

Dodatkowo w ramach imprezy rozegrane zostały konkurencje Quadrathlonu (triathlon z czwartą konkurencją, płynięciem kajakiem) oraz Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Niedowidzących.

Prawnicy i lekarze walczyli zaś o tytuł Międzynarodowego mistrza w swojej grupie zawodowej.

Imprezami towarzyszącymi Enea Bydgoszcz Triathlon w 2017 roku były:

— Charytatywny Enea Bieg Nocny, w którym wystartowało 650 uczestników;

— Food Truck Festiwal, który zgromadził 25 mobilnych barów i restauracji oraz kilka tysięcy smakoszy.

Imprezę, oprócz zawodników, odwiedziło także 15 000 kibiców z całej Polski i krajów zagranicznych.

Komplet informacji o zawodach znajdziecie na stronie www.BydgoszczTriathlon.plPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama