Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podsumowanie XIV Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Imponująca kwotę 735 tysięcy złotych zebrano podczas czternastego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który 17 stycznia odbył się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Największa pula trafi do głównych beneficjentów tegorocznej edycji balu: Stowarzyszenia Serce Torunia, Fundacji Trisomiaki z Łochowa (powiat bydgoski) i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego sióstr orionistek we Włocławku.
Podsumowanie XIV Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Autor: Andrzej Goiński

– Bal był pod wieloma względami rekordowy, nie chodzi tylko o liczby, ale o wielkie serca jakie okazali nasi goście. Po raz kolejny pokazaliśmy, że nie są nam obojętne osoby potrzebujące pomocy – podkreślił marszałek Piotr Całbecki. – Dziękuję naszym beneficjantom za ich codzienną służbę. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć ich wyjątkową działalność.

Fundacja Trisomiaki przeznaczy otrzymane środki na turnus rehabilitacyjny połączony z treningiem umiejętności społecznych i badaniami diagnostycznymi w Łebie dla 22 podopiecznych i 22 opiekunów. Siostry orionistki sfinansują montaż bezpiecznej nawierzchni na terenie rekreacyjnym ośrodka. Stowarzyszenie Serce Torunia planuje zakup samochodu do przewozu osób i transportu pomocy dla podopiecznych.

Tradycyjnie wsparto również 21 beneficjentów poprzednich edycji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, do których trafi po 23 tysiące złotych:

  • Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy
  • Dom Pomocy Społecznej im. ks. Karola Sterpi w Izbicy Kujawskiej (powiat włocławski) prowadzony przez braci orionistów
  • Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia we Włocławku
  • Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Grudziądzu (dla dziewcząt),
  • Kuchnia św. Alberta w Bydgoszczy prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim
  • Fundacja Światło w Toruniu
  • Dom Pomocy Społecznej w Świeciu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo
  • Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (powiat aleksandrowski) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
  • Dom Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej
  • Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Toruniu prowadzony przez Siostry Serafitki (Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej)
  • Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu
  • Dom Pomocy Społecznej w Chełmnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo
  • Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Kamieniu Krajeńskim (powiat sępoleński)
  • Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza dla Dziewcząt w Pniewitem (powiat chełmiński) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej
  • Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Toruniu, zarządzana przez Zgromadzenie Kleryków Regularnych Somasków
  • Ośrodek dla niepełnosprawnych osób z Ukrainy, prowadzony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
  • Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Grudziądzu (dla chłopców)
  • Fundacja Dorotkowo z Torunia
  • Misja humanitarna w Zambii
  • Polska Fundacja dla Afryki

Na dochód balu złożyły się sumy uzyskane z licytacji głównej i chciej. Najdroższymi wylicytowanym przedmiotami z tych licytacji były obraz Jerzego Kossaka „Młody mężczyzna na koniu” (59 tysięcy złotych) i limitowana edycja „Baśni” Hansa Christiana Andersena 42 tysiące złotych).

XIV Marszałkowski Bal Dobroczynny w liczbach:

  • 735 tys. złotych dochodu
  • 311 tys. złotych z licytacji głównej (12 przedmiotów)
  • 228 tys. złotych z licytacji cichej (186 przedmiotów)
  • 59 tys. złotych – najdroższy przedmiot licytacji głównej (obraz Jerzego Kossaka)
  • 42 tys. złotych – najdroższy przedmiot licytacji cichej („Baśnie” Andersena)
  • 519 uczestników
  • 44 stoły

We wszystkich dotychczasowych edycjach balu, w których uczestniczyło łącznie 5,3 tys. osób, zebraliśmy 4,7 mln złotych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: A konkretnie? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: Student Treść komentarza: Ale bełkot Data dodania komentarza: 10.06.2026, 06:59 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: <a href=“https://apartamentobrasil.com/“>kasia</a> Treść komentarza: Świetnie napisany artykuł, który bardzo dobrze przedstawia opisywany temat, to rzadkie!! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Od środy obowiązek używania kasków przez młodych rowerzystów i kierujących e-hulajnogami Autor komentarza: Jaw4don Treść komentarza: Czyta się to jak jakiś bełkot o historię chodzi o jaką historię czego historie o smaki kogo smaków nic nie jest tutaj napisane normalny bełkot Data dodania komentarza: 30.05.2026, 20:29 Źródło komentarza: Fordon zaprasza na "Wiślane Wici". Historyczny piknik i rejsy po rzece już 30 maja Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Kobieto ogarnij się jak chcesz żeby dzieciar kąpał się w skażonej widzie z patologuą to może potem walczyć o życie. To jest najgłupszy pomysł. Tam jest piękny park do spacerów i obserwacji przyrody i ptaków drzew i roślin. Zniszczą ostatnie zielone miejsca w tym mieście. Mieszkam w pobliżu więc takich ptaków jak tam nie ma i już nie będzie. To jest unikatowe miejsce. Basen powinien być przy Astorii tak jak było kiedyś. Tam jest projekt bardzo interesujący i mądry na basen. Zapoznaj się a potem się wypowiadaj. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:10 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Co za brzydactwo. Projektant powinien się wstydzić takie szkaradztwo. Co to ma być? To oszpeci nabrzeże. Nie jest potrzebne żadne kąpielisko w tym miejscu. Tam jest piękna przyroda i ptaki. Mieszkam w pobliżu i zbieranie się na noc ptaków to jest coś fascynującego. Rano wylatują to jest prawdziwe piękno. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:03 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama