Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Miasto i młodzi

Urban Lab Bydgoszcz: Cykl spotkań o wpływie na miasto

Urban Lab w Młynach Rothera rozpoczyna cykl spotkań, podczas których mieszkańcy dowiedzą się, jak funkcjonuje miasto i w jaki sposób mogą realnie na nie wpływać. Pierwszym gościem będzie dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury Marzena Matowska. Wstęp wolny.
Urban Lab Bydgoszcz: Cykl spotkań o wpływie na miasto

Autor: KB archiwum

Urban Lab w Bydgoszczy zaprasza na serię otwartych spotkań poświęconych funkcjonowaniu miasta i możliwościom aktywnego udziału mieszkańców w jego kształtowaniu. Inicjatywa, zlokalizowana w Młynach Rothera przy ul. Mennica 10, ma na celu stworzenie przestrzeni dialogu, wymiany pomysłów i praktycznych warsztatów, które pozwolą lepiej zrozumieć miejskie mechanizmy oraz znaleźć drogi do realnego wpływu na otoczenie. Pierwsze spotkanie odbędzie się na II piętrze Spichrza Zbożowego, a gościem inauguracyjnego wydarzenia będzie Marzena Matowska, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Jej doświadczenie w organizacji projektów kulturalnych i edukacyjnych oraz zaangażowanie w lokalne inicjatywy sprawiają, że rozmowa obejmie zarówno perspektywę instytucji kulturalnej, jak i praktyczne możliwości współpracy z mieszkańcami. Urban Lab kieruje swoją ofertę szczególnie do młodych mieszkańców, ale wydarzenia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Tematyka spotkań będzie dotyczyć m.in. sposobów konsultowania miejskich inwestycji, uczestnictwa w budżecie obywatelskim, tworzenia wydarzeń społecznych oraz współpracy z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Organizatorzy zapowiadają rozmowy moderowane, wymianę doświadczeń oraz konkretne wskazówki, jak przełożyć pomysł na realne działanie. Uczestnicy mogą spodziewać się praktycznych porad: gdzie zgłaszać inicjatywy, jak prowadzić lokalne konsultacje, jakie narzędzia partycypacji są dostępne dla młodzieży oraz jak nawiązywać współpracę z urzędem i organizacjami. Spotkania mają również charakter sieciotwórczy — to okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach i do rozpoczęcia wspólnych projektów na poziomie dzielnicy czy osiedla. Dla wielu mieszkańców udział w takich spotkaniach bywa pierwszym krokiem do stałej aktywności w życiu miasta. 

Organizatorzy zachęcają do udziału, przyjścia z pytaniami i pomysłami oraz do kontynuowania rozmów po oficjalnej części wydarzenia. To propozycja dla tych, którzy chcą nie tylko obserwować zmiany w Bydgoszczy, ale aktywnie je współtworzyć.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: A konkretnie? Data dodania komentarza: 10.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: Student Treść komentarza: Ale bełkot Data dodania komentarza: 10.06.2026, 06:59 Źródło komentarza: Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Autor komentarza: <a href=“https://apartamentobrasil.com/“>kasia</a> Treść komentarza: Świetnie napisany artykuł, który bardzo dobrze przedstawia opisywany temat, to rzadkie!! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Od środy obowiązek używania kasków przez młodych rowerzystów i kierujących e-hulajnogami Autor komentarza: Jaw4don Treść komentarza: Czyta się to jak jakiś bełkot o historię chodzi o jaką historię czego historie o smaki kogo smaków nic nie jest tutaj napisane normalny bełkot Data dodania komentarza: 30.05.2026, 20:29 Źródło komentarza: Fordon zaprasza na "Wiślane Wici". Historyczny piknik i rejsy po rzece już 30 maja Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Kobieto ogarnij się jak chcesz żeby dzieciar kąpał się w skażonej widzie z patologuą to może potem walczyć o życie. To jest najgłupszy pomysł. Tam jest piękny park do spacerów i obserwacji przyrody i ptaków drzew i roślin. Zniszczą ostatnie zielone miejsca w tym mieście. Mieszkam w pobliżu więc takich ptaków jak tam nie ma i już nie będzie. To jest unikatowe miejsce. Basen powinien być przy Astorii tak jak było kiedyś. Tam jest projekt bardzo interesujący i mądry na basen. Zapoznaj się a potem się wypowiadaj. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:10 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku Autor komentarza: Izabela Treść komentarza: Co za brzydactwo. Projektant powinien się wstydzić takie szkaradztwo. Co to ma być? To oszpeci nabrzeże. Nie jest potrzebne żadne kąpielisko w tym miejscu. Tam jest piękna przyroda i ptaki. Mieszkam w pobliżu i zbieranie się na noc ptaków to jest coś fascynującego. Rano wylatują to jest prawdziwe piękno. Data dodania komentarza: 29.05.2026, 01:03 Źródło komentarza: W Bydgoszczy powstanie kąpielisko w Parku Centralnym. Budowa ruszy w 2026 roku
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama