Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Ostatnia szansa

Ostatni weekend Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego — większość stoisk otwarta do późna

Bydgoski Jarmark Świąteczny trwa od 21 listopada i formalnie kończy się w niedzielę 21 grudnia o godz. 20:00, jednak tego dnia większość stoisk będzie czynna do późnych godzin nocnych. To ostatnia okazja, by poczuć świąteczną atmosferę i zrobić unikalne zakupy.
Ostatni weekend Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego — większość stoisk otwarta do późna

Autor: fot.: KB archiwum

W nadchodzący weekend odwiedzający Bydgoszcz mają ostatnią szansę, by skorzystać z oferty Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Impreza, która rozpoczęła się 21 listopada, oficjalnie zamyka się w niedzielę 21 grudnia o godzinie 20:00, lecz organizatorzy zapowiadają, że większość stoisk pozostanie czynna znacznie dłużej, dając mieszkańcom i gościom miasta dodatkowy czas na zakupy i zabawę. Jarmark rozciąga się w sercu miasta — na ulicy Mostowej, Starym Rynku i Placu Teatralnym. Wśród 28 wystawców znaleźć można zarówno propozycje gastronomiczne z regionalnymi przysmakami, jak i rękodzieło oraz pomysły na oryginalne prezenty. To miejsce, gdzie lokalne produkty spotykają się z świąteczną atmosferą i iluminacjami, tworząc klimatyczne tło do spacerów i rodzinnych spotkań. Na Starym Rynku funkcjonuje zimowe wesołe miasteczko, w którym stoi 13-metrowa piramida świąteczna z ruchomym wiatrakiem i figurkami. 

Na Placu Teatralnym uwagę przyciąga 43-metrowy diabelski młyn z zamkniętymi gondolami, skąd rozpościera się panoramiczny widok na rozświetlone centrum miasta. Obie atrakcji są ozdobą jarmarku i atrakcją dla osób w każdym wieku. Organizatorzy zadbali także o program dla najmłodszych. Przygotowano animacje, zabawy i spotkania z maskotką jarmarku — reniferem Rudolfem. W sobotę, 20 grudnia, zaplanowano dodatkowe występy lokalnych artystów oraz koncerty kolęd, które mają wprowadzić odwiedzających w świąteczny nastrój przed ostatnim dniem trwania wydarzenia. 

Choć oficjalna ceremonia zakończenia przypada na godzinę 20:00, informacja o wydłużonych godzinach działania stoisk oznacza, że warto zaplanować wizytę również późnym wieczorem. To dobra okazja, by uniknąć największych tłumów, spokojniej obejrzeć oferowane towary i skorzystać z atrakcji oświetlonych nocnymi iluminacjami. Warto ubrać się ciepło, rozważyć przyjazd komunikacją miejską i mieć przy sobie drobną gotówkę — nie wszystkie stoiska akceptują płatności bezgotówkowe. Dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili jarmarku w tym sezonie, nadchodzący weekend to ostatnia możliwość, by poczuć magię świąt w sercu Bydgoszczy: skosztować regionalnych przysmaków, kupić niepowtarzalne prezenty i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Nawet przy późniejszych godzinach otwarcia, organizatorzy apelują o zachowanie ostrożności i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -8°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 24 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: StasiakTreść komentarza: Myślę , że należy zacząć od tego , aby każdy pies był czipowany , miał książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami. Sterylizacja też pomoże aby nie było niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt. Dlaczego w innych krajach to działa ? Czy u nas nic się nie da zrobić ? Chcesz Psa , bądź za niego odpowiedzialny .Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:28Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: JanTreść komentarza: A co pan wojewoda robi w sprawie DPS tam też są przekręty na dużą kasę nikt z tym nic nie robi bo ja nie jestem Doda a po za tym zwierzęta mają większe prawa jak niepelnosprawniData dodania komentarza: 24.01.2026, 11:16Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama