Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Stadion Polonii

Przebudowa stadionu Polonii: W 2026 roku ruszy trybuna na pierwszym łuku

W 2026 roku rozpocznie się przebudowa trybuny na pierwszym łuku stadionu Polonii w Bydgoszczy; miasto musi jeszcze uzyskać zgodę radnych na finansowanie. Plany omówiono podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim z udziałem prezydenta Rafała Bruskiego i wojewody Michała Sztybla.
Przebudowa stadionu Polonii: W 2026 roku ruszy trybuna na pierwszym łuku
facebook.com/PoloniaBydgoszcz

Realizacja kolejnego etapu modernizacji stadionu Polonii w Bydgoszczy rozpocznie się od przebudowy trybuny na pierwszym łuku, której prace planowane są na 2026 rok. To kontynuacja prac nad obiektem, które trwają od 2019 roku i mają na celu dostosowanie stadionu do wymogów nowoczesnego sportu żużlowego oraz potrzeb kibiców. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że przetarg na aktualizację projektu trybuny zostanie ogłoszony jeszcze w październiku 2025 roku, a budowa ma ruszyć następnego roku. Ostateczne sfinansowanie inwestycji przez miasto wymaga jeszcze formalnej zgody radnych, których poparcie miasto będzie zabiegać w najbliższych miesiącach. Nowa trybuna zaprojektowana zostanie z myślą o dostępności i funkcjonalności. Przewidziano miejsca i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, windy łączące poziomy obiektu oraz przestrzeń komercyjną i klubową na dolnym poziomie. W planach jest utworzenie galerii poświęconej historii i osiągnięciom sportu żużlowego oraz przeniesienie siedziby klubu do nowego budynku. 

Obecny obiekt klubowy ma zostać wyburzony, by zrobić miejsce dla nowej zabudowy. W trakcie zapowiedzianych prac planowane jest także rozpoczęcie przygotowań projektowych drugiego łuku stadionu, co ma pozwolić na płynne kontynuowanie modernizacji obiektu w kolejnych latach. Harmonogram przewiduje etapowanie inwestycji tak, aby ograniczyć zakłócenia w funkcjonowaniu klubu i organizacji wydarzeń sportowych. Modernizacja stadionu Polonii rozpoczęła się w 2019 roku. W 2020 roku do użytku oddano nową trybunę na przeciwległej prostej, spełniającą wymogi Ekstraligi Żużlowej, oraz nowoczesny park maszyn dla zawodników. Tamta inwestycja kosztowała 23 miliony złotych i znacząco poprawiła standardy obiektu oraz komfort uczestników zawodów. 

Prezydent Bruski zwrócił uwagę, że niedawne zmiany w systemie finansowania samorządów dają miastu większe możliwości realizowania nowych inwestycji. Wyraził nadzieję, że radni poprą inicjatywę przebudowy trybuny, co umożliwi start prac zgodnie z przyjętym harmonogramem. Informacje o planach inwestycyjnych przekazano podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim, w którym uczestniczyli wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel oraz przedstawiciele klubu Abramczyk Polonia. Spotkanie odbyło się po sukcesie młodych zawodników klubu, którzy zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów, co dodatkowo podkreśliło potrzebę dalszego rozwoju infrastruktury sportowej w mieście. Planowana przebudowa ma przynieść korzyści nie tylko zawodnikom i samemu klubowi, ale także kibicom i lokalnej społeczności. Lepsza dostępność, nowoczesne zaplecze oraz przestrzeń wystawiennicza przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności obiektu jako miejsca wydarzeń sportowych i kulturalnych. Ostateczny kształt inwestycji zależeć będzie od decyzji radnych oraz przebiegu postępowań przetargowych i projektowych. 

W kolejnych miesiącach miasto zapowiada konsultacje i prezentacje projektowe, które mają przybliżyć mieszkańcom zakres planowanych prac i harmonogram. Jeśli rada miasta wyrazi zgodę na finansowanie, prace projektowe i budowlane powinny rozpocząć się zgodnie z zapowiedzianymi terminami, otwierając nowy rozdział w historii bydgoskiego żużla.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -4°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: Brian A.Treść komentarza: W Chicago tez jest lepiej, ale duzo trudniej robic porządek.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 22:22Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KRTreść komentarza: Odświeżające jest czytanie refleksji ugruntowanych w rozmowach z prawdziwymi ludźmiData dodania komentarza: 17.12.2025, 21:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KaroleskiTreść komentarza: Super artykuł !🥳😁 WSG!!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 20:06Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama