Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

74-letnia bydgoszczanka zasłabła na przystanku. Pomogli jej policjanci

„Pomagamy i chronimy” ta dewiza jest jakże aktualna w odniesieniu do policjantów z bydgoskiego ruchu drogowego sierżanta sztabowego Krystiana Kędziorskiego i starszego sierżanta Sylwestra Fika. Funkcjonariusze udzielili pomocy Seniorce, która zasłabła na przystanku i wezwali pogotowie. 74-latka trafiła do szpitala. Podziękowania należą się również kobiecie, która będąc świadkiem sytuacji poinformowała o tym będący nieopodal patrol.
74-letnia bydgoszczanka zasłabła na przystanku. Pomogli jej policjanci

Autor: KMP Bydgoszcz

W ubiegły wtorek (8.04.2025) policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się ulicą Wojska Polskiego w Bydgoszczy. O godzinie 10:43 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem, który przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 24 km/h.

W pewnym momencie cała sytuacja przybrała nieoczekiwany obrót. Podczas sporządzania dokumentacji do policjantów znajdujących się w radiowozie podeszła kobieta i poprosiła o pomoc dla Seniorki, która zasłabła na przystanku autobusowym. Jeden z policjantów natychmiast poszedł zobaczyć co się stało, a drugi szybko dokończył interwencję związaną z przekroczeniem prędkości. Po czym również skierował swe kroki na przystanek.

Tam okazało się, że pomocy potrzebowała 74-letnia bydgoszczanka, która źle się poczuła oczekując na przyjazd autobusu. Kobieta leżała na ławce, było jej słabo i duszno oraz miała problemy z  oddychaniem. Policjant po krótkiej rozmowie z kobietą wezwał karetkę pogotowia. W tym momencie doszedł drugi funkcjonariusz, po czym uniósł jej nogi, a drugi asekurował, by Seniorka położyła się na plecach. Policjanci przez cały czas z nią rozmawiali, sprawdzając jej stan i samopoczucie. Jednocześnie uspokajali, że pomoc medyczna jest w drodze. Na miejsce dotarł również syn kobiety.

Po przyjeździe ratowników policjanci pomogli doprowadzić bydgoszczankę do karetki, jednocześnie informując o okolicznościach.

Po raz kolejny potwierdza się policyjna dewiza „pomagamy i chronimy”. Policjanci nie tylko udzielili kobiecie pierwszej pomocy w chwili zagrożenia jej zdrowia i życia, ale także wezwali załogę pogotowia i zaopiekowali się 74-latką do przyjazdu karetki. Dzięki ich natychmiastowej i fachowej pomocy sierżanta sztabowego Krystiana Kędziorskiego i starszego sierżanta Sylwestra Fika bydgoszczanka szybko trafiła pod opiekę medyków.

Wyrazy uznania należą się również kobiecie, która zareagowała i podeszła do policjantów informując o sytuacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

Reklama
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: płatnikZUSTreść komentarza: Gratuluję ale jednocześnie współczujęData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:29Źródło komentarza: Finaliści z Kujawsko-Pomorskiego jadą na finał Olimpiady ZUS w WarszawieAutor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama