Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jucho. KONCERT

JUCHO, której pełne emocji koncerty stały się już znakiem rozpoznawczym, rusza w trasę zimowo-wiosenną razem z wyjątkowymi muzykami. Zaśpiewa na niej największe przeboje projektu DOMOWE MELODIE oraz piosenki z jej najnowszej płyty „2”, której nieoficjalna premiera w postaci fizycznego krążka odbyła się w październiku 2024, a pierwszy nakład wydawnictwa wyprzedał się w niecały tydzień. Premiera cyfrowa wydawnictwa planowana jest na koniec lutego 2025. Pierwsze udostępnione piosenki spotkały się z gorącym przyjęciem przez słuchaczy, a „Oda od Ślimaka” uplasowała się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia 357.
Jucho. KONCERT

Autor: fot.: Materiały prasowe

Szerszej publiczności Justyna dała się poznać w 2012 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał jej autorski projekt DOMOWE MELODIE. W ciągu sześciu lat Domowe pod batutą Justyny zagrały setki wyprzedanych koncertów w kraju, a także trasy po zakątkach Islandii, Portugalii oraz Niemiec, po drodze zdobywając takie wyróżnienia jak: „Najlepsza Polska Trasa Koncertowa według użytkowników portalu Brand New Anthem”, „Singiel Roku według czytelników Onet.pl za utwór „Grażka”, główną nagrodę Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej transVOCALE, nagrodę wortalu UwolnijMuzykę! za Najlepszy Polski Album 2012. Piosenka „Grażka” uplasowała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki, a jeden z ostatnich koncertów formacji zagrany na dużej scenie Przystanku Woodstock w 2017 roku został uwieczniony i wydany nakładem WOŚP.

Oprócz warstwy tekstowej, muzycznej i producenckiej JUCHO twarzy całą szatę graficzną okładek płyt wydawnictwa oraz jest odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię teledysków. Pomimo zainteresowania wytwórni jej działalnością Justyna konsekwentnie stawia na niezależność, unika rozgłosu i wystąpień telewizyjnych, a piosenki wydaje własnym sumptem. W grudniu 2018 JUCHO oficjalnie zakończyła działalność DOMOWYCH MELODII, wydając pożegnalną książkę pt. „Nutny Pamiętnik”, której obie edycje zostały wyprzedane, a sama książka nominowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek do nagrody „Najpiękniejsza Książka Roku”. Po kilku latach milczenia, w 2020 roku Justyna wypuszcza do sieci piosenkę „Drzewa” dedykowaną osobom wysoko wrażliwym, a w 2021 komponuje z Igorem Herbutem „Nic Głupiego” i zaczyna powoli rejestrować materiał na nową płytę.

Jej znaki charakterystyczne to oryginalne zabawy słowem, ogromna wrażliwość na rzeczywistość, niebanalne poczucie humoru i kojący głos. Podczas koncertu towarzyszyć jej będą kontrabasiści/multiinstrumentaliści: Mateusz Wadowski i Tomasz Szymański.

Mateusz Wadowski: kontrabasista klasyczny i jazzowy, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na co dzień współpracuje z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, oraz z Teatrem 6. Piętro, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Operą Kameralną, Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Kiepury.

Tomasz Szymański: absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Kontrabasista Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Współpracował m.in orkiestrami Filharmonii Narodowej, Sinfonii Varsovii, Pan - European Philharmonia. Od 2021 roku jest członkiem zespołu Tango Nuevo Project oraz kwartetu jazzowego Jazzonans. Współpracuje z Teatrem 6. piętro w Warszawie.

 

13 marca godz. 20.00

Miejskie Centrum Kultury

bilety: Kasa MCK,  biletyna.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: StasiakTreść komentarza: Myślę , że należy zacząć od tego , aby każdy pies był czipowany , miał książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami. Sterylizacja też pomoże aby nie było niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt. Dlaczego w innych krajach to działa ? Czy u nas nic się nie da zrobić ? Chcesz Psa , bądź za niego odpowiedzialny .Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:28Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: JanTreść komentarza: A co pan wojewoda robi w sprawie DPS tam też są przekręty na dużą kasę nikt z tym nic nie robi bo ja nie jestem Doda a po za tym zwierzęta mają większe prawa jak niepelnosprawniData dodania komentarza: 24.01.2026, 11:16Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym Rynku
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama