Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoscy policjanci dołączyli do działań Raw – Rail Action Week

Bydgoscy policjanci dołączyli do trzydniowych działań prewencyjnych RAW – Rail Action Week, realizowanych w ramach międzynarodowej organizacji współpracy państw członkowskich Unii Europejskiej – RAILPOL zrzeszającej służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na kolei.
Bydgoscy policjanci dołączyli do działań Raw – Rail Action Week

Autor: KWP Bydgoszcz

Od godziny 6:00 w środę (6.11.2024) do godziny 6:00 w piątek (8.11.2024) bydgoscy policjanci realizowali zadania w związku z międzynarodowymi działaniami Raw – Rail Action Week, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym koleją.

Mundurowi zwracali uwagę na wszelkie przejawy naruszania ładu i porządku publicznego. Podejmowali działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości, ujawnianie i zatrzymywanie osób poszukiwanych, które mogłyby przemieszczać się pociągami lub przebywać na obszarach dworców kolejowych.

Ich uwadze nie umknęły osoby mogące dopuszczać się kradzieży mienia czy niszczenia infrastruktury kolejowej. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na miejsca, gdzie podróżni, niezgodnie z prawem, przekraczają linie torowisk, narażając swoje zdrowie i życie. 

Policjanci zwracali również uwagę na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego w obrębie przejazdów kolejowych, a przede wszystkim wchodzenie lub wjeżdżanie na torowisko, gdy zapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych czy wjeżdżanie na przejazd, jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

Tego typu działania będą w przyszłości kontynuowane.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Dobre stanowisko !!!! Toruń byl zawsze zakompleksiony. Od grudnia 1939Data dodania komentarza: 11.12.2025, 13:37Źródło komentarza: List otwarty Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do marszałka województwaAutor komentarza: Beren62Treść komentarza: Autorze... Jest BYDGOSKI ZAWISZA...Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:48Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: JprdlTreść komentarza: Pewnie zaskoczę autorów tekstu: Zawisza to był rycerz, mężczyzna, więc "w kompleksie BYDGOSKIEGO Zawiszy".Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:10Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: Anna NTreść komentarza: Zapraszamy! :) https://www.facebook.com/events/1908209626739337Data dodania komentarza: 8.12.2025, 17:26Źródło komentarza: Świąteczny Dzień Rodziny z ChSD Bydgoszcz - wspólne popołudnie dla całych rodzin [PATRONAT]Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Wrzućcie go na wykrywacz kłamstwData dodania komentarza: 3.12.2025, 20:41Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: LudekTreść komentarza: Szkoda, że taka osobowość jak Krzysztof i prowadzona przez niego działalność nie jest wpierana przez władze lokalne. A wręcz celowe utrudnianie i rzucanie kłód pod nogi. Bardzo przykre. Znam Krzysztofa i wiem że nikogo w potrzebie nie zostawi. Skąd taka wrogość lokalna wobec niego nie wiem.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w Bydgoszczy
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama