Dezynfekcja ulic i chodników w kujawsko-pomorskim [WIDEO]

  • 10.04.2020, 11:09
  • KB
Dezynfekcja
loadingŁaduję odtwarzacz...
Służby mundurowe, w tym policja, oraz samorządy wspólnie apelują do wszystkich mieszkańców o pozostanie w czasie świąt w domach. Taka postawa pozwoli zminimalizować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Nie tylko apelujemy, ale wspólnie działamy dezynfekując ulice i chodniki.

Od kilkunastu dni wszyscy apelują o pozostanie w domach i unikanie kontaktów ze znajomymi czy innymi osobami na ulicach. Teraz przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi ponawiamy ten apel o pozostanie w domach. Spędźmy ten świąteczny czas tylko w gronie najbliższych nam osób. Unikajmy przemieszczania się co pozwoli na uniknięcie zarażenia oraz przeniesienia go na inne osoby.

Natomiast od środy (08.04.2020) w ramach walki z epidemią mieszkańcy Włocławka mogą zauważyć na ulicach miasta specjalny konwój, którego celem jest dezynfekcja najczęściej uczęszczanych ciągów komunikacyjnych.

Na prośbę władz samorządowych miasta Włocławka i spółki zajmującej się rozpylaniem środka na powierzchniach ulic policjanci razem z ratownikami WOPR Włocławek zabezpieczają przejazd tej maszyny. Taka wspólna akcja pozwala na jej sprawną realizację, co pozwala zminimalizować rozprzestrzenianie się epidemii. Działania będą przeprowadzane w inne dni i prosimy o stosowanie się do wydawanych przez policjantów poleceń na drodze.

Pamiętajmy! To od nas samych zależy czy stworzymy zagrożenie dla siebie lub innych osób. Dlatego pozostańmy w domach pod ogólnopolskim hasłem #zostanwdomu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Igasix
Igasix 04.09.2020, 07:54
Zraszanie ulic może pomóc przeciwko smogowi ale czy powstrzyma koronawirusa? U nas w firmie dezynfekujemy np. korytarze, klamki i poręcze. Jakby ktoś był zainteresowany to znaleźliśmy stronę na której stale dostępne są produkty do dezynfekcji, a nie tylko wirtualnie jak to miało miejsce u wielu dystrybutorów https://www.products.pcc.eu/pl…
Emma
Emma 17.04.2020, 12:58
Jakie środki są odpowiednie do prowadzenia dezynfekcji?
Małgo
Małgo 21.04.2020, 15:05
Bezpieczne. Np te zalecane przez WHO - podchloryn sodu.

Pozostałe