Pędził przez obwodnicę bez prawa jazdy [WIDEO]

  • 31.07.2019, 12:58
  • KB
Pędził przez obwodnicę bez prawa jazdy [WIDEO] KWP
Grudziądzcy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali niebezpiecznie poruszającego się motocyklistę. Mężczyzna kierujący jednośladem ignorował znaki, jechał zbyt szybko, a w dodatku nie posiadał prawa jazdy. Policyjna kontrola zakończyła się usunięciem motocykla z drogi. 47–letni sprawca wykroczeń za bezmyślną jazdę odpowie przed sądem.

W poniedziałek (29.07.19) grudziądzcy policjanci z grupy „SPEED” patrolowali obwodnice miasta nieoznakowanym radiowozem bmw z videorejestratorem.  Tuż przed godziną 17.00 funkcjonariusze na ul. Jana Pawła II zauważyli motocyklistę, który nierozważnie zdecydował się wyprzedzić jadący przed nim pojazd pomimo zakazu. Kierujący nie tylko zignorował znak pionowy zabraniający wyprzedzania, ale także przejechał przez linię ciągłą krawędziową i wykonał manewr korzystając już z pobocza drogi na które nie powinien wjechać.`

Funkcjonariusze ruszyli za motocyklistą jednak z uwagi na duże natężanie ruchu dopiero po chwili zbliżyli się do jednośladu. Motocyklista z pewnością nie przypuszczał wtedy, że jedzie za nim policyjny radiowóz i dalej ignorował przepisy znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości jazdy motocykla. Policyjny vidorejestrator wskazał, że jednoślad pędził 123 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 70 km/h. Niebezpieczną jazdę przerwali natychmiast policjanci zatrzymując pojazd do kontroli.

Okazało się, że jednośladem kierował 47-letni grudziądzanin. Mężczyzna nie posiadł prawa jazdy, gdyż dokument został mu wcześniej już zatrzymany. W takim przypadku zgodnie z obowiązującym prawem pojazd zostaje odholowany z drogi na koszt właściciela, dlatego policjanci wydali dyspozycję usunięcia motocykla na parking. Sprawca wykroczeń nie posiadał także przy sobie dokumentów od pojazdu, które są wymagane w sytuacji, gdy motocykl jest zarejestrowany w innym kraju niż Polska.

Policjanci w tej sprawie zadecydowali, że nie będą stosować postępowania mandatowego. W celu zastosowania surowszej kary funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie mężczyzny przez sąd, który może jednocześnie zastosować wobec lekceważącego prawo sprawcy wykroczeń zakaz prowadzenia pojazdów.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Endi
Endi 31.07.2019, 14:38
"lubie zapier..." lubie płacić. Kierowca lat 47 fantazja ułańska poniosła.

Pozostałe