W poszukiwaniu materaca idealnego. Zobacz, co wziąć pod uwagę

  • 12.05.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
W poszukiwaniu materaca idealnego. Zobacz, co wziąć pod uwagę
Dobry materac to baza do naładowania baterii po całym dniu ciężkiej pracy. Nic tak nie poprawia nastroju i nie dodaje energii jak wartościowy wypoczynek. Nie warto oszczędzać na materacu, którego jakość wpływa przecież na dobry sen. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania materaca idealnego.

Sprężynowy czy z pianki – który materac lepiej wybrać?

Tym, którzy poszukują idealnego dla siebie łóżka, Bydgoszcz oferuje szeroki wybór praktycznych i wygodnych rozwiązań. Materac Janpol, dostępny w wielu różnych wariantach, jest ceniony przez użytkowników w różnym wieku, prowadzących urozmaicony tryb życia.

Najlepiej wybrać materac, który stanowi miks cech sprężynowego i z pianki. Materac z pianki termoelastycznej ma to do siebie, że dopasowuje się do kształtu i temperatury ciała, lekko otulając je i dając wrażenie zapadania do jego wnętrza. Materac sprężynowy z kolei stanowi lepszy punkt podparcia dla kręgosłupa. Nic więc dziwnego, że specjaliści, w tym lekarze ortopedzi czy fizjoterapeuci zalecają poszukiwania miksu obu tych rodzajów.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę, poszukując materaca do sypialni?

Twardość/miękkość materaca

Jedną z najważniejszych cech materaca jest jego twardość. Wynika to z jego funkcji – utrzymywania materaca w odpowiedniej osi kręgosłupa. Twardość to poczucie dość subiektywne, dlatego przed zakupem warto przetestować upatrzony materac. Ich szeroki wybór znajdziesz na stronie internetowej https://senpo.pl/nasze-salony/senpo-bydgoszcz-galeria-dom-i-wnetrze/.

Wysokość materaca

Materac stanowi uzupełnienie wysokości znajdującej się w stelażu łóżka. Podczas codziennego wstawania optymalnie jest, gdy pomiędzy nogami spoczywającymi na podłodze a siedziskiem tworzył się kąt prosty (90 stopni).

Dopasowanie do ciała

Wrażenie komfortu jest rzeczą subiektywną, dlatego przed zakupem materaca wysoce wskazane jest położenie się na prezentowanych modelach i sprawdzenie, na którym z nich śpi Ci się najwygodniej.

Szerokość materaca

O ile większość materacy dla dorosłych ma długość 200 lub 220 centymetrów, o tyle ich szerokość jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana. W sklepach możesz spotkać się z materacami o następujących wymiarach:

  • 90 x 200 cm,

  • 120 x 200 cm,

  • 140 x 200 cm,

  • 160 x 200 cm,

  • 180 x 200 cm,

  • 200 x 220 cm.

Bonnelowe czy kieszeniowe? Które materace sprężynowe sprawdzą się najlepiej?

Jeżeli poszukujesz materaca na własny użytek, dobrym wyborem będzie materac kieszeniowy. Jest on wyposażony w drobne, gęsto rozmieszczone sprężyny, które zostały umieszczone w oddzielnych kieszonkach. Daje to pełną niezależność pracy sprężyn, efektem czego jest ich bardziej cicha praca (w porównaniu z materacem typu bonnelowego). Materace sprężynowe, często połączone z pianką, stanowią optymalny wybór dla osób w różnym wieku i o zróżnicowanym trybie życia. Materace bonnelowe z kolei sprawdzają się świetnie w przypadku miejsc noclegowych, hoteli czy kwater turystycznych. Są niezawodne, jeśli chodzi o utrzymywanie większego ciężaru ciała.


 


 


 


 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: