Wakacje w Egipcie - gdzie warto pojechać?

  • 11.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Wakacje w Egipcie - gdzie warto pojechać?

 

Kraj Faraonów https://dreamtours.pl/wakacje/egipt to miejsce idealne dla każdego turysty. Zwiedzający mają do dyspozycji kilka miast z bardzo długą i ciekawą historią, a także piramidy, Sfinksa i dziesiątki innych miejsc, które warto zobaczyć. Z kolei ci, którzy poszukują słońca i wrażeń w wodzie, mogą opalać się od świtu do zmierzchu, a także nurkować i uprawiać inne sporty wodne. Oferując wiele zróżnicowanych atrakcji, to afrykańskie państwo jest dla wielu spełnieniem wizji o urlopie idealnym. Gdzie warto się zatrzymać, aby doświadczyć go w pełni? Które kurorty oferują najlepsze i najbardziej zróżnicowane sposoby na spędzenie wolnego czasu?

 

Najstarszy kurort turystyczny

Choć Hurghada kiedyś była zaledwie małym rybackim miasteczkiem, obecnie wiedzie prym wśród najlepszych i najlepiej rozpoznawalnych kurortów dla turystów. Znajduje się nad Morzem Czerwonym, a do Kairu mamy stąd około 500 km. Ośrodek turystyczny https://dreamtours.pl/wakacje/egipt/hurghada może pochwalić się położeniem idealnym - z jednej strony piękne morze i piaszczyste plaże, z drugiej pasmo górskie. Okolica jest również bardzo spokojna, co sprzyja wypoczynkowi w leniwym stylu. Jednocześnie, z racji dostępu do wody, jest to miejsce wymarzone dla wszystkich fanów sportów wodnych. Niezależnie od tego, czy lubimy nurkować, jeździć na skuterach, pływać łodzią czy uprawiać snorkeling - w Hurghadzie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Azjatycka strona Egiptu

Sharm el Sheikh to kolejny popularny kurort, położony w azjatyckiej części Egiptu. Jest to miejsce idealne dla tych, którzy szukają wrażeń głęboko pod powierzchnią wody - nurkowie morscy na pewno znajdą tu dla siebie wiele ciekawych atrakcji. Poza nurkowaniem na własną rękę możemy także przyłączyć się do większej grupy, wypłynąć na morze i próbować swoich sił w bardziej wymagających wodach, pod okiem instruktora. Po podwodnych wojażach warto wejść także w głąb egipskiego kurortu https://dreamtours.pl/wakacje/egipt/sharm-el-sheikh. Spacerując możemy wybrać się do Hollywood, Soho Square i Naama Bay. Warto także poświęcić chwilę na zwiedzenie urokliwego starego miasta.

 

Tajemnica na południu

Marsa Alam, enigmatyczny egipski kurort, jest położony 250km na południe od Hurghady. Podobnie jak ona, kiedyś również był wioską rybacką, obecnie jednak nie jest aż tak oblegany, jak większy konkurent. Dzięki temu ten obszar to bardzo atrakcyjny kąsek dla poszukujących spokojnego wypoczynku. Podobnie jak w dwóch wcześniej wymienionych miejscach, https://dreamtours.pl/wakacje/egipt/marsa-alam jest bardzo atrakcyjna dla pasjonatów nurkowania. Dzięki bogatej florze i faunie występującej w okolicznych wodach, nurkując możemy poczuć się jak w zupełnie innym świecie. Jedną z największych podwodnych atrakcji są nienaruszone rafy koralowe.

 

Egipt to piękne i pełne wyzwań miejsce do wypoczynku, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się na wyjazd zarówno samodzielny, jak i z udziałem https://dreamtours.pl/, możemy być pewni idealnej pogody i wielu atrakcji, dzięki którym nawet przez chwilę nie będziemy się nudzić.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: