Z czym dobrze komponują się nowoczesne meble drewniane?

  • 05.11.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Z czym dobrze komponują się nowoczesne meble drewniane?
Meble drewniane mają swój urok. Mało tego pasują do każdej aranżacji i służą naszemu zdrowiu. Gdzie nowoczesne meble drewniane będą pasować najlepiej? Drewno w produkcji mebli używa się od wieków. Moda się zmienia, widać wpływy różnych kultur, a jednak wszędzie przewija się drewno. Surowce naturalne są ekologiczne, wytrzymałe i często ocieplają wnętrze.

Meble drewniane ciągle w cenie – dlaczego?

Wydawałoby się, że skoro drewno jest takie tradycyjne, to najlepiej sprawdzi się we wnętrzach tradycyjnych, czy rustykalnych. Owszem, wyglądają z nimi świetnie, ale producenci stworzyli wiele różnych wzorów, które są lekkie i proste, a przez to świetnie komponują się ze współczesnymi trendami. W zasadzie po drewno można sięgnąć zawsze.

Ponadczasowość nie jest jedynym powodem, dla którego koncentrujemy się na meblach drewnianych. Drewno nie tylko jest surowcem naturalnym i ekologicznym, ale jego obróbka nie wiąże się z używaniem szkodzących środowisku środków. Proces produkcji jest bezpieczny i dla przyrody i dla naszego organizmu. Jednocześnie drewno jest niesamowicie trwałe, a jeśli meble kupi się u dobrego producenta, to będą w stanie przetrwać przez wiele lat i wciąż prezentować się idealnie.

Wydawałoby się, że skoro tyle jest drewnianych mebli i dodatków do wnętrz, to trudno o oryginalność. Ale tak nie jest. Z drewna można wycinać najbardziej finezyjne kształty. Mało tego, nawet kiedy na pozór mamy do czynienia z dwoma takimi samymi przedmiotami, to układ sęków i zabarwienie drewna jest unikatowe i niepowtarzalne. Oznacza to, że nie ma dwóch identycznych mebli.

Z płyty czy z drewna?

W stylu nowoczesnym liczy się minimalizm, oszczędność formy. Przewija się też wiele tworzyw sztucznych, płyt MDF i szkła. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli wybierzemy same syntetyczne i sztuczne materiały, mogą źle oddziaływać na nasze zdrowie. Co prawda mogą być trwałe, a lakierowane powierzchnie są eleganckie i stylowe, ale z czasem materiały i barwniki się utleniają.

Zamiast nich można postawić na nowoczesne meble drewniane, dostępne na Beds.pl. Mają one tak samo proste formy, jak te z płyt i z lakierowanymi frontami, ale posiadają znacznie więcej zalet. Przede wszystkim są naturalne i ekologiczne. Są antystatyczne, więc nie ma przeciwwskazań, by korzystali z nich alergicy. Oprócz tego są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne. Jeśli kupimy solidne meble drewniane u dobrego producenta, to przetrwają całe lata. Pomimo tego, że w pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że zapłacimy za nie więcej, z biegiem lat koszt się zwróci, bo nawet kiedy postanowimy zrobić remont, to mebli zmieniać nie trzeba.

Drewno w nowoczesnej aranżacji – jak to zrobić?

Z mebli drewnianych można uczynić prawdziwą ozdobę każdego wnętrza. To, że do nowoczesnej aranżacji chcemy kupić drewniane meble, nie znaczy, że straci na atrakcyjności. Wręcz przeciwnie. W minimalistycznych wnętrzach często stawia się na surowość. Beton, czy cegły to już właściwie standard. Jednak taka aranżacja może się wydać nieco zimna. I właśnie tutaj na scenę wkracza drewno – fantastycznie zniweluje efekt chłodu, wprowadzając odrobinę ciepła.

Coraz popularniejsze też staje się łączenie w meblach drewna z innymi materiałami. Może być to szkło, tworzywo lub metal. Stół z drewnianymi nogami i szklanym blatem sprawdzi się do minimalistycznej jadalni lub salonu. Tak samo w salonie warto postawić meble tapicerowane, w których będą pojawiać się drewniane elementy. Natomiast przeglądając łóżka czy szafki nocne do sypialni, można skoncentrować się na tych, które mają metalowe elementy przy nóżkach. To nada całej bryle lekkości. Dość ciekawym rozwiązaniem są metalowe regały, w których półki są z drewna. Tuż obok drewnianych mebli, mogą stać drewniane dekoracje. Figurki, misy, świeczniki też ocieplają wnętrze. I chociaż w aranżacji nowoczesnej nie powinno być zbyt dużo dekoracji, to te z drewna mogą na nią korzystnie wpłynąć. Poza tym meble też są dekoracją, wystarczy spojrzeć na niektóre stoliki, czy szafki.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: