Drogie OC w Bydgoszczy - co zrobić, żeby było taniej

  • 08.10.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Drogie OC w Bydgoszczy - co zrobić, żeby było taniej
Ceny OC w Bydgoszczy należą do najwyższych w Polsce, o czym raz do roku osobiście przekonuje się każdy właściciel samochodu z tego miasta. Na szczęście istnieje możliwość skutecznego i bezpiecznego obniżenia składki na obowiązkową polisę. Oto 5 sposobów, dzięki którym zapłacisz mniej za OC w Bydgoszczy.

Znajdź najtańszą ofertę

Specyfika obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej polega na tym, że jest ono identyczne dla każdego. Oznacza to, że zarówno marka towarzystwa, jak i cena OC są tak naprawdę nieważne, ponieważ zakres ochrony gwarantowanej przez polisę jest zawsze identyczny. Nie jest istotne, gdzie i za ile wykupisz ubezpieczenie – liczy się wyłącznie to, że je posiadasz. Z uwagi na to przy poszukiwaniu oferty warto się kierować jedynie ceną – im tańsze OC, tym lepsze. Tylko jak się dowiedzieć, gdzie kosztuje ono najmniej? W tym celu należy wyliczyć składkę w wielu towarzystwach i wybrać to, w którym jest ona najniższa.

W tym momencie nasuwa się kolejne pytanie: jak sprawdzić wysokość składki w wielu towarzystwach? Odwiedzać poszczególne placówki w Bydgoszczy i kalkulować cenę osobiście w każdym z nich? To zajęłoby za dużo czasu, dlatego lepiej umówić się z agentem ubezpieczeniowym lub porównać składki online, za pomocą internetowych kalkulatorów, takich jak kalkulator-ubezpieczen.pl.

Jedź bezpiecznie

Kluczowym czynnikiem decydującym o cenie OC jest historia ubezpieczeniowa kierowcy. W oparciu o jej przebieg towarzystwa naliczają zniżki i kalkulują składkę. Aby móc liczyć na coraz korzystniejsze warunki finansowe, należy kontynuować polisę przez kolejne lata, nie powodując w tym czasie szkód w ruchu drogowym. Za każde 12 miesięcy, w trakcie których ubezpieczenie było kontynuowane, można liczyć na 10% zniżek. Warunkiem jest bezszkodowa jazda, ponieważ nawet za najmniejszą stłuczkę towarzystwa podwyższają składkę i odbierają część uzyskanych upustów.

Opłać składkę od razu po kupnie

Niektórzy kierowcy decydują się na rozłożenie składki na raty w przekonaniu, że będzie to korzystniejsze pod względem finansowym. W rzeczywistości jest jednak zupełnie odwrotnie – bardziej opłaca się opłacić polisę od razu po kupnie niż rozkładać ją na raty. Dzieje się tak, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe doliczają dodatkową opłatę w wysokości 10-20% w przypadku składki opłacanej w ratach. Oznacza to, że sumarycznie jest ona droższa o kilkaset złotych w porównaniu z kwotą, którą przyszłoby zapłacić, gdyby polisa została uregulowana od razu po kupnie.

Kup auto tanie w ubezpieczeniu

Parametry pojazdu są jednym z istotnych czynników kształtujących cenę OC. Od tego, jakie auto się kupi, w dużym stopniu zależy wysokość składki. Na drogą polisę muszą się przygotować w szczególności właściciele samochodów z silnikami o dużej pojemności, ponieważ są one uznawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe za wysoce ryzykowne.

Dodaj drugiego właściciela

Kierowcy z Bydgoszczy w młodym wieku lub z krótką bądź zerową historią ubezpieczeniową zdają sobie sprawę, że w ich przypadku OC jest wyjątkowo drogie. Aby nie płacić tak dużej składki, która może przekraczać nawet 2000 zł, warto kupić auto wraz z drugim właścicielem, który posiada duże zniżki za bezszkodową jazdę. W rezultacie cena polisy spada nawet o połowę. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że jeśli jeden z właścicieli wyrządzi szkodę, zniżki są odbierane również drugiemu. Z tego względu drugim właścicielem auta kupionego przez młodą osobę są najczęściej bliscy, np. jeden z rodziców, który od lat wykupuje OC.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: