Ile kosztuje ubezpieczenie domu / mieszkania?

  • 07.10.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Ile kosztuje ubezpieczenie domu / mieszkania?
Chcesz zabezpieczyć swoje mienie przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi, dlatego zamierzasz wykupić ubezpieczenie mieszkania. Zastanawiasz się, ile to będzie kosztować? W łatwy sposób oszacujesz wysokość składki – sprawdź, jak.

Coraz więcej Polaków ma świadomość, jak ważne jest zabezpieczenie swojego majątku nie tylko w razie włamania czy kradzieży. Dlatego decydują się na wykupienie polisy mieszkaniowej – produktu, który znajduje się w ofercie właściwie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektórzy jednak dość sceptycznie podchodzą do takiej opcji, ponieważ nie chcą narażać się na kolejny wydatek.

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne

Ubezpieczenie mieszkania można wykupić za 200 zł, ale też i za 1000 zł. Oznacza to, że oferta ofercie nierówna . I wcale nie chodzi o to, że jeden ubezpieczyciel proponuje bardzo wysokie stawki, a drugi możliwie jak najniższe.

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia autocasco czy innych nieobowiązkowych polis, cena zawsze idzie w parze z zakresem ochrony. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje niską składkę, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że polisa będzie obejmować wyłącznie mury oraz elementy stałe. Natomiast drogie ubezpieczenie mieszkania uwzględni nie tylko podstawowy zakres, ale i dodatkowe aspekty, np. ubezpieczenie ruchomości czy OC w życiu prywatnym.  Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu dostępnego na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/ile-kosztuje-ubezpieczenie-mieszkania.

Mając to na uwadze, trudno będzie wskazać konkretną wysokość składki. Jest to kwestia całkowicie indywidualna, która zależy od wielu czynników. Istotną rolę odgrywa zakres ochrony ubezpieczeniowe, ale bez znaczenia nie pozostają:

  • metraż mieszkania,
  • lokalizacja nieruchomości,
  • zabezpieczenie nieruchomości.

Towarzystwo ubezpieczeniowe zawsze bierze pod uwagę ryzyko i na tej podstawie szacuje wysokość składki.

Jak oszacować wysokość ubezpieczenia mieszkania?

Zastanawiasz się, ile zapłacisz za ubezpieczenie mieszkania? O wysokości składki możesz dowiedzieć się wcześniej niż w momencie podpisywania umowy. Wystarczy, że skorzystasz z serwisu podobnego do kalkulatorubezpieczen.net.pl, ale zajmującego się kalkulacją polis mieszkaniowych.

Jak to działa? Wypełniasz formularz, odpowiadając na kilka istotnych pytań dotyczących głównie nieruchomości, np. powierzchni, lokalizacji, kondygnacji, zabezpieczeń. Uwzględniasz również zakres ochrony dodatkowej, np. zabezpieczenie ruchomości w razie kradzieży. W kilkanaście sekund otrzymujesz przykładowe składki od konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Potem wystarczy porównać je pod kątem ceny i wybrać opcję najbardziej korzystną.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: