Jak znaleźć pierwszą pracę?

  • 03.06.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć pierwszą pracę?
Właśnie skończyłaś/-eś naukę i wkraczasz na rynek pracy, ale brak Ci doświadczenia zawodowego i nie wiesz w jaki sposób znaleźć swoją pierwszą pracę? Oto porady, dzięki którym poszukiwanie zatrudnienia będzie łatwiejsze!

Od czego zacząć szukanie pracy?

•         Na początek przygotuj swoje CV –  zastanów się co możesz w nim umieścić, by zrekompensować brak doświadczenia i lepiej wypaść przed pracodawcami. Przeanalizuj wszystkie swoje umiejętności i wypisz te, które mogą przydać Ci się podczas pracy. Może liczby nie mają przed Tobą tajemnic, dzięki temu praca na stanowisku asystenta księgowej/-ego nie byłaby dla Ciebie problemem? Potrafisz wymyślać ciekawe zabawy i spędzać kreatywnie czas z dziećmi? Przyda Ci się to m.in. na stanowisku animatora dziecięcego.

•         Pomyśl również o tym, czego nauczyłaś/-eś się w trakcie edukacji i w jaki sposób możesz wykorzystać te umiejętności w pierwszej pracy. Warto w swoim CV zaprezentować również tzw. umiejętności miękkie – wielu pracodawców zwraca na nie uwagę, nawet gdy osobie ubiegającej się o pracę brak odpowiedniego doświadczenia w danej branży lub wymaganego stażu pracy.

•         Nie zapomnij o podaniu języków obcych, którymi się posługujesz oraz stopnia ich znajomości. Możesz podać ogólny stopień ich poznania, np. język angielki na poziomie B2, język niemiecki A1 lub przedstawić osobno umiejętność posługiwania się danym językiem w mowie i piśmie, np. język rosyjki w piśmie – B1, w mowie – B2.

•         Warto umieścić w swoim CV rubrykę o zainteresowaniach. Może wydawać się to elementem zbędnym i niepotrzebnym, jednak pracodawcy zwracają uwagę na ten fragment. Podaj konkretne informacje na temat swoich pasji, np. taniec towarzyski zamiast ogólnego słowa taniec czy nawet sport. Zastanów się, czy któreś z zainteresowań jesteś w stanie wykorzystać w pracy, podczas wykonywania obowiązków np. w biurze czy w kontaktach z klientami.
 

Wiem już jak przygotować swoje CV. Co dalej?

Kiedyś, by znaleźć pracę, trzeba było się nachodzić i pytać bezpośrednio w siedzibach firm oraz sklepach czy nie są potrzebni pracownicy, przeglądało się również oferty pracy zamieszczone w gazetach. Obecnie jest to o wiele bardziej proste i szybsze dzięki internetowi. Warto jednak poświęcić czas i uwagę na to, by znaleźć nie tylko pierwszą pracę, ale by była ona interesująca dla Ciebie i pozwoliła na zdobycie doświadczenia zawodowego.

Ogłoszenia w sprawie pracy znajdziesz z łatwością – istnieje wiele serwisów z ofertami pracy, m.in. Pracuj.pl.

Przejrzyj interesujące Cię branże oraz dostępne stanowiska, zapoznaj się z treścią oferty i wyślij swoje CV do pracodawców już dziś!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: