Polisa na życie dla dziecka – co wybrać?

  • 12.09.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Polisa na życie dla dziecka – co wybrać?
Chcesz zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze? Jeśli tak, pomyśl o wykupieniu polisy na życie. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję sprawdź, na jakie ubezpieczenie się zdecydować. Wybór odpowiedniej polisy może zaważyć na sytuacji finansowej dziecka w przyszłości.

Gdy pociecha ma zaledwie kilka lat, niewielu rodziców myśli o zabezpieczeniu jej przed startem w dorosłość. Tymczasem warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem – szczególnie, że nikt nie jest w stanie przewidzieć sytuacji losowych. Polisa na życie zapewni środki finansowe wówczas, gdy Tobie lub dziecku coś się stanie.

Ochronna polisa na życie – na czym polega?

Ochronna polisa na życie dla dziecka to ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie finansowe w razie nieoczekiwanych sytuacji losowych. Oznacza wypłatę świadczenia lub odszkodowania w momencie, gdy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia przewidzianego w umowie ubezpieczeniowej.

Dobra polisa powinna uwzględniać nie tylko świadczenia wypłacane np. w razie doznania uszczerbku na zdrowiu, śmierci rodziców, śmierci rodzeństwa, ale dodatkowe zdarzenia, takie jak np.: transport medyczny, finansowanie rehabilitacji.

Tego rodzaju polisy znajdziesz między innymi w serwisie www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Polisa posagowa – co to?

Polisa posagowa to nic innego jak produkt ochronno-oszczędnościowy. Pozwala na budowanie kapitału przez dziecko przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Oznacza to, że w ramach miesięcznej składki odkłada się środki na przyszłość i jednocześnie zapewnia ochronę np. w razie utraty rodziców.

Na koniec czasu trwania umowy – najczęściej okres ten wyznaczają 18 urodziny dziecka – ubezpieczyciel wypłaca świadczenie w formie uposażenia. Uzbierana przez ten czas kwota jest szansą na bezpieczny start w dorosłość. Pieniądze można przeznaczyć w zasadzie na dowolny cel, np. wkład własny kredytu hipotecznego, opłacenie czesnego na studiach, zakup samochodu itp.

Jaką polisę na życie wybrać?

Polisa polisie nierówna, o czym można przekonać się w serwisie porownywarka-ubezpieczen.pl. Dlatego wybór przypadkowej oferty nie wchodzi w grę, jeśli zależy Ci na wyborze najbardziej optymalnej oferty.

Wybierając polisę na życie dla dziecka, weź pod uwagę przede wszystkim potrzeby i oczekiwania. Jeśli zależy Ci nie tylko na ochronie, ale również budowaniu kapitału, lepsze będzie ubezpieczenie posagowe.

Następnie porównaj konkretne oferty pod kątem: zakresu ochrony, wysokości sumy gwarancyjnej, wyłączeń odpowiedzialności, warunków wypłaty środków.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: