Gdzie spędzają urlop ludzie sukcesu?

  • 04.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie spędzają urlop ludzie sukcesu?
Zatłoczone kurorty czy wille położone nad brzegiem morza? Sławni i bogaci spędzają urlopy w różnych miejscach – od Florydy po Lazurowe Wybrzeże. Niektórzy wybierają luksusowe hotele, które tętnią życiem, inni – prywatne posiadłości.

Aby działać efektywnie, trzeba wypoczywać. Tej sztuki można uczyć się od biznesmenów, sportowców i artystów, którzy odnoszą zwycięstwa i

Miejsca odwiedzane przez ludzi sukcesu to np.:

  1. St. Moritz, Szwajcaria

Najdroższy szwajcarski kurort jest chętnie odwiedzany przez sławnych i bogatych szczególnie w sezonie narciarskim. Miejscowość tętni życiem również latem. Wszystko za sprawą jeziora, w którym panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo. W St. Moritz można spotkać wielu ludzi sukcesu. Chętnie wybiera się tam np. Joanna Przetakiewicz, dyrektor kreatywna luksusowej marki odzieżowej La Mania.

  1. Majorka, Hiszpania

Majorka, najcieplejsza wyspa w archipelagu Balearów, jest pełna turystów przez całe lato. Słońce, palmy i lazurowa woda od lat przyciągają największe sławy. Obecnie można tam spotkać np. Stinga. Kilkadziesiąt lat wcześniej po czystych plażach spacerowali m.in. brytyjski książę Karol oraz Agatha Christie. Fryderyk Chopin i George Sand także spędzali wakacje na Majorce.

  1. Lazurowe Wybrzeże, Francja

Najsłynniejsza miejscowość Riwiery Francuskiej to Cannes, znane głównie dzięki festiwalowi filmowemu, na który przybywają sławy z całego świata. Na Lazurowym Wybrzeżu znajdują się również nieco bardziej kameralne miasta, np. Eze-sur-Mer – tam wakacje spędzają np.: Bono, Tina Turner oraz Roger Moore.

  1. Mykonos, Grecja

Idealne warunki do wypoczynku panują również na greckich wyspach, gdzie chętnie wyjeżdżają sportowcy. Na Mykonosie można spotkać m.in. Christiano Ronaldo i Ewę Chodakowską. 

  1. Prywatne rezydencje

Wakacyjny zgiełk często męczy ludzi sukcesu, którzy w czasie wakacji chcą wypoczywać. Upragnioną wolność i ciszę odnajdują często w willach, które kupują lub wynajmują. Królowa Elżbieta lubi spędzać wakacje w szkockiej posiadłości Balmoral, położonej nad rzeką. Bill Gates wynajmuje rezydencję na Florydzie, a Jeff Bezos – dom w Beverly Hills, położony w sąsiedztwie posiadłości należącej do Toma Cruisea.

Dlaczego warto dobrze wykorzystać urlop?

Ludzie sukcesu potrafią znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym i wypoczynkiem. Warto brać z nich przykład – wtedy praca staje się przyjemnością. Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę powinna wykorzystać 20 lub 26 dni urlopu w ciągu roku. Choć z kodeksu pracy nie wynika, że w tym czasie nie można podejmować dodatkowej aktywności zawodowej, dobrze zrezygnować z pracy. Brak czasu na przyjemności może prowadzić do przepracowania i spadku efektywności.

Rezygnacja z dni wolnych przeznaczonych na regenerację jest uzasadniona tylko wtedy, gdy zmieniasz miejsce zatrudnienia i wykonujesz obowiązki przez cały okres wypowiedzenia. W takiej sytuacji należy Ci się ekwiwalent pieniężny – zapłata za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: