7 najpopularniejszych benefitów oferowanych przez pracodawców

  • 05.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
7 najpopularniejszych benefitów oferowanych przez pracodawców
Jakie benefity pracodawcy oferują swoim pracownikom najczęściej? Które z nich są najbardziej popularne i pożądane przez osoby szukające pracy?

Znalazleś pracę? Sprawdź, jakie benefity mogą Ci przysługiwać.

1. Prywatna opieka medyczna

W ostatnich latach coraz większą uwagę przykładamy do swojego stanu zdrowia, wzrasta świadomość tego, by regularnie się badać i nie ignorować niepokojących objawów. Niestety, publiczna opieka medyczna w tym zawodzi, a człowiek o słabym zdrowiu nie jest w stanie pracować efektywnie.

Prywatna opieka medyczna, coraz częściej oferowana przez firmy, wychodzi więc na dobre obu stronom – pracownik może dostać się do wielu specjalistów bez zbędnego oczekiwania i zwalczyć chorobę w jej początkowym stadium zamiast co chwilę korzystać ze zwolnienia lekarskiego, a pracodawca nie traci czasu i pieniędzy m.in. na poszukiwanie zastępstwa.

2. Karta MultiSport

Pracownicy chcą zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale i o kondycję fizyczną – z tego powodu aplikują do firm, które oferują darmowe karnety na siłownię czy popularne karty MultiSport. W zdrowym ciele zdrowy duch, a co za tym idzie – zadowolony z życia i zdrowy pracownik.

3. Szkolenia i kursy zawodowe 

Osoby, które pragną rozwijać się zawodowo i zdobywać nowe umiejętności poprawiające skuteczność wykonywanych przez nie zadań chętnie biorą udział w kursach oraz szkoleniach. Coraz więcej pracodawców decyduje się więc na inwestowanie w ambitne osoby oraz ich rozwój zawodowy.

4. Elastyczny czas pracy

Wiele osób chciałoby pracować wyłącznie w wybrane przez siebie dni i godziny lub dopasowywać grafik pracy tak, by umożliwiał on m.in. kontynuowanie nauki, aktywne spędzanie wolnego czasu lub załatwienie spraw prywatnych. Można się z tym spotkać m.in. w warunkach pracy zdalnej lub prywatnych biznesach, gdzie łatwiej jest wynegocjować elastyczne godziny pracy.

5. Imprezy i wyjazdy integracyjne

Spływy kajakami, paintball w w środku lasu lub impreza w klubie to różne możliwości na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi z pracy. Koszt takich zabaw i atrakcji pokrywa pracodawca, a wszystko po to, by pracownicy nawiązywali ze sobą przyjazne relacje i lepiej ze sobą współpracowali.

6. Darmowe posiłki dla pracowników

Owocowe posiłki w wybrany dzień tygodnia lub codziennie świeże i smaczne śniadania? Takie korzyści oferowane przez pracodawców docenią wszystkie osoby, które przed pracą nie mają czasu i głowy do przygotowania sobie odpowiedniego posiłku... oraz każdy łasuch. Podobno przez żołądek do serca – może smaczna przekąska poprawi Twój nastrój w trakcie pracy?

7. Regularne podwyżki i premie

Regularny wzrost podstawowego wynagrodzenia oraz dodatkowe premie, np. z okazji świąt czy osiągnięcia wybitnych wyników w pracy, to kolejny benefit proponowany przez firmy. Pracownicy mogą otrzymywać również paczki świąteczne lub wyprawki szkolne dla swoich dzieci.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: