Jak skutecznie pozbyć się nadwagi i uniknąć błędnego koła odchudzania?

  • 15.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak skutecznie pozbyć się nadwagi i uniknąć błędnego koła odchudzania?
Odchudzanie często przypomina walkę z wiatrakami. Niekończące się wyrzeczenia, złe samopoczucie i efekt jo-jo to powszechne problemy osób walczących z nadwagą i otyłością. Dlaczego tak trudno jest schudnąć? Jak skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów i uniknąć ponownego przybierania na wadze?

Brak efektów odchudzania – dlaczego nie możesz pozbyć się nadmiaru kilogramów?

Odchudzanie to dla wielu osób iście syzyfowa praca. Gubiąc kilka kilogramów, można bardzo szybko postarać się o ponowny wzrost masy ciała i tym samym zniweczyć wcześniejsze efekty odchudzania. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ze względu na fakt, iż po osiągnięciu wymarzonej sylwetki, wracamy do wcześniejszych, złych nawyków żywieniowych, zapominamy o aktywności i liczymy, że tym razem się uda i nie dopadnie nas efekt jo-jo.
To spory błąd, gdyż aktywność fizyczna i zdrowa dieta nie mogą być częścią naszego życia jedynie w czasie kuracji odchudzającej. Po pozbyciu się nadwagi także należy stosować się do zasad zdrowego odżywiania i prowadzić aktywny tryb życia, inaczej efekty odchudzania nigdy nie będą zadowalające.

Co zrobić, gdy kolejna dieta zawodzi?

Stosowanie diety i aktywność fizyczna to nie wszystko. Jeżeli od dłuższego czasu borykasz się z nadwagą, być może, cierpisz na schorzenia utrudniające redukcję masy ciała i sprzyjające przybieraniu na wadze. W takim przypadku jedynym wyjściem jest konsultacja lekarska w kierunku zaburzeń metabolicznych, problemów z układem hormonalnym lub ewentualnych zaburzeń emocjonalnych, które coraz częściej stają się przyczyną nadwagi.
Kiedyś w trudnych przypadkach nadwagi i otyłości stosowano leki o działaniu hamującym łaknienie, które obecnie nie są dostępne w aptekach. Więcej na temat skutecznych tabletek na odchudzanie, które hamują apetyt znajdziesz pod tym linkiem medicot.pl/adipex-retard-sprzedam

Jeżeli od dłuższego czasu nie możesz schudnąć, stosując dietę i prowadząc aktywny tryb życia, zauważasz u siebie niepokojące objawy zdrowotne, masz skłonność do zajadania emocji, jedzenia z nudów i pocieszania się kolejnym posiłkiem, to jak najszybciej poszukaj pomocy specjalisty. Nie bagatelizuj nadwagi, bo wpływa ona nie tylko na Twój wygląd zewnętrzny, samoocenę i sprawność fizyczną, ale także rujnuje zdrowie i skraca życie, prowadząc do przewlekłych chorób np. miażdżycy, niewydolności serca oraz cukrzycy typu II.
Jak szybko schudnąć bez efektu jo-jo?

W sytuacji, gdy odchudzasz się po raz pierwszy lub masz za sobą udane kuracje odchudzające, ale nie udało Ci się wystarczająco długo utrzymać ich efektów, możesz postawić na samodzielne odchudzanie. Pamiętaj jednak, że szybko nie zawsze znaczy efektywnie. Ta sama zasada tyczy się stosowanej diety. Decydując się na głodówkę lub dietę o bardzo obniżonej kaloryczności, musisz liczyć się z konsekwencjami zdrowotnymi i możliwością wystąpienia efektu jo-jo.
Aby schudnąć, trzeba jeść! Posiłki nie mogą składać się jedynie z wody i liścia sałaty, ale muszą dostarczać do organizmu podstawowe składniki odżywcze, bez których nie mogą przebiegać wszystkie procesy biologiczne. Dobrze zbilansowana dieta zapewnia energię, wpływa na uaktywnienie procesów spalania tkanki tłuszczowej, a także reguluje metabolizm, który spowalnia, gdy stosujemy głodówki i restrykcyjne diety eliminacyjne oraz monodiety.

Skuteczna dieta odchudzająca powinna być dopasowana do naszego wieku, stanu zdrowia oraz stopnia aktywności. Czasami wystarczy jedynie niewielka zmiana jadłospisu, aby zauważyć efekty odchudzania – rezygnacja z cukru w różnej postaci, który znajduje się, m.in. w słodyczach, napojach gazowanych, jogurtach owocowych i deserach mlecznych, a także w produktach dla osób na diecie, ograniczenie spożywania ciężkich i tłustych dań oraz unikanie produktów z białej mąki to absolutne minimum podczas stosowania zdrowej diety.
Optymalnie spadek wagi podczas stosowania niskokalorycznej, ale urozmaiconej, diety i częstej aktywności fizycznej powinien oscylować w granicach 2-4 kg miesięcznie. Dzięki sukcesywnej redukcji zbędnych kilogramów możliwe jest nie tylko uniknięcie efektu jo-jo, ale także szeregu innych skutków ubocznych odchudzania np. utraty jędrności skóry, osłabienia organizmu i niedoborów żywieniowych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: