Zapach samochodowy, czyli czym pachnie nasze auto?

  • 23.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Zapach samochodowy, czyli czym pachnie nasze auto?
Jazda samochodem sprawia przyjemność wielu osobom. Jednak aby w pełni z niej korzystać, warto kompleksowo zadbać o swój pojazd. Jeśli nie tylko karoseria będzie lśniąca, ale i w środku zapanuje porządek, dobra atmosfera w czasie podróży zostanie zagwarantowana. Wisienkę na torcie stanowi odpowiedni zapach do auta.

Porządek to podstawa


Aby móc cieszyć się podróżą, przede wszystkim należy zadbać o czystość w samochodzie. Okruchy i porozrzucane opakowania po przekąskach na pewno nie uprzyjemniają życia. Podobnie jest z piachem osadzonym na wycieraczkach i kurzem na kokpicie. Po fizycznym uporządkowaniu wnętrza samochodu warto zadbać również o powietrze. Konieczny jest przegląd klimatyzacji, aby powietrze było czyste, a nawiewy działały prawidłowo. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni zapach, panujący we wnętrzu. Na początek można zainwestować w absorber, który pomoże w samochodowych porządkach, eliminując niepożądane wonie. Jest on dostępny na przykład w sklepie Moje Auto. Następnie warto pomyśleć o umileniu sobie podróży samochodem poprzez przyjemny zapach. Dzięki szerokiej ofercie produktów dostępnych na rynku można znaleźć swój ulubiony aromat – orzeźwiające cytrusy, letnie kwiatowe nuty, czy też cięższe kompozycje wonne z drzewem sandałowym w bazie. Zapach jest jednym z pierwszych bodźców, jakie uderzają w nas, kiedy wsiadamy do samochodu, dlatego warto zadbać o to, aby był on odpowiednio dobrany i sprawiał przyjemność oraz dobrze nastrajał. Ważne również, aby aromat nie drażnił ani nie mulił, ale jak najlepiej wpływał również na koncentrację. Orzeźwiające tony cytrusowe i miętowe wykazują bardzo dobry wpływ na kierowcę, zapachy kawy oraz wanilii wpływają na pozytywny nastrój. Ostatnio bardzo modna jest również kompozycja „New car”, która imituje zapach nowego samochodu – w czystym i świeżym aucie z pewnością wprawi on kierowcę w bardzo dobry nastrój.
 

Dopieścić zmysły


Oprócz obecności w aucie samego zapachu, ważna jest również jego intensywność i trwałość. Dużo zależy również formy produktu – najpopularniejsze są w dalszym ciągu kartonowe zawieszki, najczęściej występujące w kształcie choinek. Ich zapach jest intensywny, ale niestety krótko się utrzymuje. Kolejną grupę stanowią różnego kształtu flakoniki i pojemniczki, które umieszcza się na kratce wentylacyjnej. Są one droższe i nie każda osoba chce umieszczać dodatkowe elementy na nawiewie. Spotkać można również wkłady elektryczne wzbogacone o możliwość regulacji intensywności zapachu, warto jednak mieć na uwadze, że zajmują one źródło zasilania, które często jest wykorzystywane w inny sposób, na przykład jako ładowarka do telefonu komórkowego lub nawigacji.


Najlepszym rozwiązaniem są granulki zapachowe umieszczone w woreczkach. Wyglądają one bardzo estetycznie, mogą zostać zawieszone w dowolnym miejscu, a przede wszystkim stopniowo uwalniają zapach, dzięki czemu są znacznie trwalsze od kartonowych choinek. Stanowią jedno z najlepszych rozwiązań, jeżeli zwracamy uwagę na intensywność i długotrwałość woni, a jednocześnie nie chcemy inwestować w aromat lub jego wkłady dużych kwot. Interesującą ofertę produktów można znaleźć na stronie https://www.moje-auto.pl/. Warto mieć na uwadze, że aromaty renomowanych firm są trwalsze i mają przyjemniejsze bukiety. Aby w pełni napawać się pięknem zapachów w naszym samochodzie warto zadbać o cały układ wentylacji - wskazówki znajdziesz w linku:  Jak skutecznie wyczyścić i odświeżyć nawiewy w samochodzie?  


Zapach do samochodu może mieć nie tylko wpływ na komfort jazdy, ale też poprawić nastrój na cały dzień. Dlatego należy dobrać go w sposób odpowiedni nie tylko pod kątem kompozycji, ale też intensywności woni. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: