W jakim okresie jest najwięcej ofert pracy w Bydgoszczy?

  • 23.11.2022, 14:00
  • Grupa Tipmedia
W jakim okresie jest najwięcej ofert pracy w Bydgoszczy?
Liczba ofert pracy może być zróżnicowana w zależności od kilku czynników. Pory roku mają duże znaczenie w destynacjach turystycznych. Sezonowe wydarzenia również przyczyniają się do większej ilości ofert pracy. Są to głównie prace dorywcze trwające od kilku tygodni do kilku miesięcy. A jak to wygląda w Bydgoszczy?

Bydgoszcz – miasto przemysłu i IT 

Bydgoszcz jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to ósme co do wielkości miasto w Polsce. Posiadając dobrze rozwiniętą infrastrukturę wodno-lądową tworzy atrakcyjne miasto dla przedsiębiorców. Miasto posiada również lotnisko, co otwiera dodatkowe możliwości. Bydgoszcz, wraz sąsiadującymi gminami tworzy aglomerację. Zostały również podjęte kroki w kierunku utworzenia metropolii bydgoskiej. Miasto zostało ogłoszone najlepszym ośrodkiem inwestycji w Polsce przez Bank Światowy w 2015 roku. Bydgoszcz zawdzięcza to doskonale rozwiniętej branży przetwórczej, a jakość wyrobów i usług jest znana w całej Polsce. Miasto również oferuje udogodnienia i ulgi związane z prowadzeniem biznesu co przyciąga inwestorów. 

Nie samym przemysłem Bydgoszcz żyje. IT jest jedną z najlepiej rozwijających się branż. Oferty pracy najczęściej pojawiają się właśnie w tej kategorii i są bardzo dobrze płatne. W Bydgoszczy istnienie kilka centrów biznesowych wykorzystywanych przez branżę informatyczną i finansową. Nie pomijając największego parku przemysłowego: Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, gdzie usługi IT są w dużym zapotrzebowaniu.  

 

Praca Bydgoszcz – deficytowe zawody  

Bydgoszcz jest miastem o jednej z najniższych stóp bezrobocia w Polsce-2,3%. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że bezrobocie w całym województwie osiągnęło 7,3%. Inwestycje w Bydgoszczy spowodowały utworzenie nowych miejsc pracy. Rozwój aglomeracji bydgoskiej w przyszłości znacznie zmniejszy stopę bezrobocia w województwie.  

W Bydgoszczy istnieje zapotrzebowanie na wiele zawodów. Pracodawcy poszukują głównie ludzi do pracy fizycznej. Można znaleźć oferty pracy w magazynach przy pakowaniu, sortowaniu, wykładaniu towaru, itp. Nie trzeba posiadać kwalifikacji ani doświadczenia w większości zakładów w tym sektorze. Cukiernicy i pracownicy branży spożywczej również nie będą narzekać na niedobór ofert.  

Osoby z kwalifikacjami na wózki widłowe, operatorzy maszyn, elektrycy, spawacze czy monterzy są w dużym zapotrzebowaniu. Bydgoskie szkoły doskonalenia zawodowego i uniwersytety oferują kursy, pomagające zdobyć pracę w wybranej branży. Powiatowy Urząd Pracy oferuje darmowe kursy na zdobycie potrzebnych kwalifikacji. Pozostałe branże, na które jest zapotrzebowanie to m.in. IT, motoryzacyjna, budowlana, mechaniczna, czy spedycyjno-logistyczna.  

Praca w Bydgoszczy – kiedy oczekiwać najwięcej ofert? 

Warto przeglądać oferty pracy z Bydgoszczy regularnie. W ciągu roku pojawiają się atrakcyjne pozycje z satysfakcjonującym wynagrodzeniem. Największy przypływ ofert odnotowuje się na początku roku, kiedy to pracodawcy podejmują decyzje o nowych etatach. Wtedy też warto wpisać w wyszukiwarkę frazę praca Bydgoszcz i przejrzeć ogłoszenia. 

Kolejny wzrost ofert jest spowodowany sezonem. Okresy letnie przyciągają większą liczbę turystów. Na takie zatrudnienie mogą liczyć głównie studenci lub osoby poszukujące pracy dorywczej. Kawiarnie, restauracje, bary z pewnością przyjmą pracowników w ten czas. Więcej ogłoszeń można również zauważyć w czasie wydarzeń sportowych i festiwali. Bydgoszcz organizuje rocznie 14 targów i wystaw, kilkanaście festiwali i wiele zawodów sportowych. Branża hotelarska i gastronomiczna rekrutuje najwięcej pracowników w tym czasie.  

 

Kto najwięcej zarabia w Bydgoszczy? 

Na dobre zarobki w Bydgoszczy mogą liczyć farmaceuci-od 5000 zł do 7000 zł brutto. Przedstawiciele handlowi zarobią 4500zł na start. Policjanci zaczynają karierę od 2972 zł. Na najlepsze zarobki mogą liczyć pracownicy działu IT, zaczynając od 6000 zł a kończąc na 20 tys. zł brutto. Ogłoszenia o prace w Bydgoszczy są w większości do nich skierowane. Pracownicy w działach księgowości i finansów również otrzymują dobre wynagrodzenie. 

Najniższe zarobki należą do pracowników szpitali. Sanitariusze szpitalni dostają jedynie 2006 zł brutto. Pomoc kuchenna także może liczyć na 2000 zł. Inne sektory, które otrzymują niskie zarobki to: gastronomia, informacja i komunikacja, naprawa samochodów i handel.  

 

W zależności od branży praca w Bydgoszczy może oferować wysokie wynagrodzenie. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie karierę w branży IT mamy zagwarantowaną. Zapotrzebowanie na informatyków jest wysokie, stąd też oferty pracy napływają regularnie. Jeśli chodzi o inne sektory, początek roku będzie idealnym czasem na znalezienie nowej pracy. Nowe stanowiska są ogłaszane przez firmy w tym czasie, chociaż zdecydowanie warto sprawdzać oferty przez cały rok. Poszukując pracy dorywczej, trzeba zaznajomić się z lokalnymi wydarzeniami. Będzie to czas zwiększonej rekrutacji i wtedy też możemy oczekiwać większej ilości ofert pracy.  

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: