ASG – jak zacząć i znaleźć pierwszą drużynę?

  • 22.04.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
ASG – jak zacząć i znaleźć pierwszą drużynę?
Airsoft to popularny wśród wielu pasjonatów strzelanek typ rozgrywki imitującej działania wojenne. Gra polega przede wszystkim na dobraniu się uczestników w zespoły, a następnie na wzajemnej rywalizacji. Wydarzenia odbywają się wyłącznie na wcześniej sprawdzonych i odpowiednio przygotowanych polach bitwy, a w ramach amunicji posługujemy się wyłącznie plastikowymi kulkami. Spora część osób jest bardzo zainteresowana tym tematem, jednak sama do końca nie wie, w jaki sposób może przygotować się do rozpoczęcia airsoftowej przygody. Jak wszędzie, tak i tutaj istnieje kilka reguł oraz informacji, które warto jest wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do działań.

Podstawowe zaopatrzenie – co musimy zakupić?

Airsoft Gaming nie jest może określane jako najtańsze hobby, jednak nie można wcale powiedzieć, że bez dużego budżetu nie mamy co liczyć na jakiekolwiek wyniki. Zakres cen broni do asg jest bardzo obszerny, jednak dzięki różnego rodzaju sklepom ze sprzętem używanym, możliwy jest jej zakup za małą kwotę. Głównym czynnikiem decydującym o cenie takich zabawek są przeważnie detale, a optymalny karabin dla początkującego jesteśmy w stanie kupić nawet do 500zł. 

Większą kwotę na początek powinniśmy jednak zainwestować w zabezpieczenie i umundurowanie. Ten drugi czynnik zależny jest w dużej mierze od drużyny, którą będziemy reprezentować. To ona ustala kolor kamuflażu po to, by można było rozpoznawać się na polu bitwy. O swoje bezpieczeństwo jesteśmy natomiast zobowiązani zadbać samemu. W tym celu, podstawowymi akcesoriami powinny być okulary przeznaczone do rozgrywek airsoft, ochraniacze na kolana i łokcie, a także odpowiednie buty za kostkę i hełm. 

Najważniejsze zasady rozgrywek

Musimy pamiętać o tym, że nawet plastikowa amunicja jest w stanie wyrządzić nam sporo krzywdy. Z tego względu, ustalonych zostało kilka metod mających na celu zadbanie o bezpieczeństwo każdego uczestnika. 

Pierwszą i najważniejszą regułą jest nieściąganie okularów ani żadnych akcesoriów na polu bitwy. Niezależnie od tego, czy rozgrywka trwa, czy też zarządzona jest przerwa – nie wolno nam ściągnąć w szczególności okularów do momentu opuszczenia powierzchni, na której mogą padać strzały. Drugą i równie ważną regułą jest niestrzelanie do przeciwnika w momencie, gdy ten jest bardzo blisko nas. Mając pewność, że uda nam się go trafić, krzyczymy po prostu “pif paf”. Istotną zasadą jest także minimalny wiek uczestnika, który wynosi 16 lat. Pozostałe reguły odnoszą się już głównie do elementów taktycznych całej rozgrywki. 

Jak znaleźć drużynę?

Istnieje sporo teamów chętnie przygarniających nowych uczestników. Wiele z nich ma nawet swoje strony internetowe, poprzez które możemy się zgłaszać i wynajdywać różne informacje. Mieszkając przykładowo w województwie kujawsko-pomorskim, wystarczy wpisać frazę ASG Bydgoszcz i już powinno pojawić nam się kilka wyników wyszukiwania odnośnie rekrutacji do zespołu. 

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie także, aby założyć swoją drużynę. Angażując w taki projekt znajomych, możemy również rozpalić w nich ducha walki i zarazić ich swoim hobby.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: