Formy papierowego marketingu

  • 22.11.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Formy papierowego marketingu
Trafny wybór narzędzia, za pomocą którego firma chce się reklamować to klucz do jej sukcesu. Aktualnie, przy rozwijających się nowych technologiach, reklama przybiera coraz to nowsze, multimedialne formy. Tradycyjne media jednak wciąż funkcjonują i, jak się okazuję, cały czas spełniają swoje funkcje perswazyjne. Taki typ reklamy dotrze z pewnością do bardziej zróżnicowanej pod względem wieku grupy odbiorców. W tym artykule rozróżnimy 3 formy papierowej reklamy: ulotkę, broszurę reklamową oraz katalog reklamowy.

Ulotka

Ulotka jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi reklamowych, wykorzystywana zwłaszcza przez firmy, które dopiero zaczynają istnieć na rynku. Dzięki nim marka staje się rozpoznawalna. Ulotka ma za zadanie przybliżyć ofertę firmy, przekazać niezbędne informacje o firmie i zachęcać do kontaktu z nią. Celnym zabiegiem jest umieszczenie na ulotkach kodu rabatowego, dzięki czemu odbiorcy chętnie ją zatrzymają. Warto przemyśleć także miejsce kolportażu ulotek – najlepiej, aby były rozdawane w pobliżu siedziby firmy. 

Broszura reklamowa

Broszury reklamowe różnią się od ulotki przede wszystkim ilością treści. O ile w ulotkach zamieszcza się jej jak najmniej, tak broszura przedstawia więcej informacji. Najczęściej broszura jest niewielką, kilku lub kilkunastostronicową książeczką. Ważne, aby mimo to jej format był poręczny. Zawiera produkty lub usługi, które świadczy firma, lokalizacje i możliwość dojazdu, informacje o firmie i jej wartości. Jeśli firma posiada własną stronę internetową lub profil w mediach społecznościowych należy to w broszurze zaznaczyć. Jedne z ważniejszych informacji, które muszą być wyraźnie widoczne to logo, nazwa oraz hasło reklamowe firmy. Główną funkcją broszury jest prezentacja nowości, jakie marka wprowadza na rynek. Istnieją różne formy łączenia broszury. Może to być popularne klejenie, trwałe szycie lub spirala. Ważny jest także odpowiedni dobór papieru – matowy lub błyszczący.

Katalog reklamowy

Jest to najobszerniejsza forma papierowego marketingu spośród wymienianych tu. Skierowany jest on do potencjalnych klientów i kontrahentów danej firmy. Pełni funkcję zarówno informacyjną, jak
i reklamową. Istotna w katalogu jest grafika – musi być atrakcyjna, kolorystycznie spójna z barwami
i logo firmy. To właśnie wygląd i estetyka najczęściej decydują o skuteczności przekazu. Treści zawarte w katalogu muszą być zwięzłe i merytoryczne. Język musi być dostosowany do odbiorców, ale też współgrać ze stylistyką firmy.

Tekst napisany we współpracy z JKB Print.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: