Trenować i wciąż mieć czas dla siebie - czy to możliwe?

  • 20.10.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Trenować i wciąż mieć czas dla siebie - czy to możliwe?
Kiedy słyszymy hasło ""zdrowy styl życia"", niemal z automatu pojawia się w naszej głowie odpowiedź - ja nie mam na to czasu, to dla mnie zbyt wiele. Coraz trudniej wygospodarować nam w codziennej rutynie czas na zdrowe nawyki, takie jak regularna aktywność fizyczna czy przygotowywanie zdrowych posiłków. Tymczasem okazuje się, że te dwie składowe to właśnie klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

Regularna aktywność fizyczna

Dla nikogo nie będzie nowością stwierdzenie, że regularna aktywność fizyczna jest ważna dla naszego zdrowia. Ale co jeśli usłyszysz, że jest konieczna? Okazuje się, że każdy z nas potrzebuje regularnej porcji ruchu każdego dnia, niezależnie od wykonywanej pracy i zapotrzebowania kalorycznego. Nie jest istotne, jaki cel sobie obrałeś - utrata masy ciała, wyrzeźbienie sylwetki czy poprawa kondycji, a może po prostu ""przewietrzenie głowy"" po ośmiu godzinach za biurkiem - wszystko zaczyna się od małych kroków. Jeśli jesteś początkujący, poprawę swoich nawyków zacznij od zwiększenia ilości aktywności spontanicznej w ciągu dnia - wybierz schody zamiast windy, rower zamiast taksówki czy spacer do restauracji w zamian za zamówienie na wynos. Takie małe, spontaniczne decyzje generują nie tylko deficyt kaloryczny, ale także dają chęć i energię do wdrażania kolejnych zmian - może będzie to pierwszy trucht na dwa kilometry, a może cotygodniowa wizyta na siłowni - daj sobie szansę i spróbuj!

Co z tym jedzeniem?

W ferworze codziennych obowiązków naprawdę trudno wygospodarować czas na przygotowywanie posiłków. Tym trudniej jest, kiedy chcemy osiągnąć jakiś konkretny cel - zdrowotny lub sylwetkowy, kiedy powinniśmy nieco mocniej zaangażować się w planowanie, bilansowanie i gotowanie posiłków, nie wspominając o tak prozaicznej czynności, jaką są zakupy spożywcze, które też zabierają cenny czas. 

Na szczęście z pomocą wychodzą nam firmy, które oferują catering dietetyczny. Catering dietetyczny Bydgoszcz, czyli dieta pudełkowa to rozwiązanie, które pozwala ci oszczędzać swój czas, zasoby, a także pieniądze. 

Jak działa catering dietetyczny?

Ty wybierasz rodzaj diety, a my robimy resztę - proste, prawda? 

Wchodzisz na stronę internetową i wybierasz rodzaj diety, który najbardziej ci odpowiada. Możesz dowolnie wybrać czas, przez który będziesz korzystać z diety pudełkowej, wykluczyć produkty, których nie lubisz lub nie tolerujesz, a także dostosować ilość posiłków i kaloryczność tak, aby idealnie wpasowały się w twój plan dnia. Następnie podajesz adres, pod który my każdego dnia dostarczamy kompletne menu, które pokryje twoje zapotrzebowanie w 100%. Ogromną zaletą cateringu dietetycznego jest oszczędność czasu - nie tylko tego, który poświęcasz na gotowanie, ale także tego, który spędziłbyś w korkach jadąc do marketu, w kolejce do kasy czy przy skrupulatnym planowaniu kolejnych dni. 

Każdego dnia otrzymujesz zbilansowane, zdrowe posiłki o odpowiednich proporcjach mikro i makroskładników, które oprócz tego, że są zdrowe, są po prostu smaczne i satysfakcjonujące. Nie ma tutaj mowy o monotonii, każdego dnia proponujemy nowe menu, dlatego nigdy się nie znudzisz. 

Zdrowy styl życia nie musi oznaczać całkowitej rewolucji, za sprawą metody małych kroków i z pomocą cateringu dietetycznego jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. 


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: