Szkolenia i kursy Bydgoszcz – jak wybrać najlepsze?

  • 18.10.2021, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Szkolenia i kursy Bydgoszcz – jak wybrać najlepsze?
Do szkoleń i kursów nie trzeba przekonywać. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że rozwój zawodowy to najlepsza droga do zapewnienia efektywności i rozwoju przedsiębiorstwa i pracowników. Jak jednak wybrać najlepsze szkolenia i kursy? Gdzie ich szukać pracując bądź mieszkając w Bydgoszczy?

Czym kierować się wybierając szkolenie?

Oferta szkoleń w Bydgoszczy z całą pewnością nie jest tak szeroka jak w Warszawie, czy kilku innych największych miastach w Polsce. Bydgoszcz stwarza jednak szerokie możliwości brania udziału w kursach, szkoleniach, warsztatach czy konferencjach mających na celu rozwój umiejętności osobistych i zawodowych. W naszym mieście znajdziemy zarówno szkolenia i kursy miękkie, z tematów takich jak komunikacja interpersonalna, asertywność, budowanie odporności na stras, jak też z tematów twardych i specjalistycznych.

Bydgoszcz stwarza szerokie możliwości udziału w kursach i szkoleniach informatycznych i z programowania, które cieszą się wyjątkową popularnością. Z powodzeniem w Bydgoszczy znajdziemy jednak też szkolenia specjalistyczne, dotyczące na przykład zarządzania jakością, bezpieczeństwem danych osobowych, nowoczesnych systemów do zarządzania gospodarką magazynową itp. Bydgoszcz oferuje też liczne szkolenia dla księgowych, podatkowe, dotyczące prawa pracy, zarządzania zasobami ludzkimi, kadr i płac czy szkolenia BHP.

Bydgoszcz to też coraz szersza oferta kursów marketingowych, dotyczących zarówno budowania marki, marketingu internetowego, w tym content marketingu czy obecności w mediach społecznościowych i na platformach takich jak Facebook, LinkedIn czy TikTok.

Dostępne są tutaj szkolenia i kursy na niemalże każdy temat, oferowane zarówno przez profesjonalne firmy szkoleniowe, jak też okazjonalnych organizatorów tego typu wydarzeń i pasjonatów poszczególnych tematów. Jakość kursów i szkoleń w Bydgoszczy również jest bardzo zróżnicowana, dlatego warto poświęcić chwilę zapoznanie się z kilkoma zasadami wyboru trafnego szkolenia:

Po pierwsze porównuj oferty szkoleń – bydgoski rynek szkoleń to zarówno szkolenia na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, ale również niestety takie, których poziom merytoryczny nie zawsze okazuje się wystarczający i zgodny z naszymi oczekiwaniami. Dlatego tak ważne jest porównywanie ofert szkoleń oraz kursów pochodzących od różnych dostawców. W porównaniu ofert szkoleń i kursów w Bydgoszczy pomóc może strona https://eventis.pl/szkolenia/bydgoszcz, gdzie zgromadzono oferty szkoleń i kursów zaplanowanych na terenie Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego, ale warto również skorzystać z wyszukiwarki Google itp.

Po drugie poznaj program szkolenia – program szkolenia jest najlepszym odzwierciadleniem tego co nas czeka w trakcie szkolenia czy kursu. Powinien on być możliwie dokładnie dopasowany do naszych potrzeb. W programie szkolenia czy kursu warto szukać też informacji jak zaplanowane tematy będą przedstawiane – może mieć to miejsce w postaci wykładu, ale wiele osób woli praktyczne ćwiczenia, analizy przypadków czy gry szkoleniowe. Pamiętajmy, że nie ma nic bardziej demotywującego jak zajęcia, w których trakcie omawiane są zagadnienia, które już doskonale znamy, a forma przedstawienia tematu jest niedopasowana do naszego stylu uczenia się. Jeśli po analizie programu dostępnych w Bydgoszczy kursów i szkoleń okaże się, że nie znaleźliśmy szkolenia trafiającego w nasze potrzeby, warto rozważyć udział w kursie lub szkoleniu online.

Po trzecie sprawdź cenę szkolenia lub kursu – okazuje się, że ze szkoleniami i kursami jest trochę jak z ubezpieczeniami – ceny mogą znacząco różnić się w zależności od organizatora, formy szkolenia czy kursu oraz daty. Dlatego warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie ofert podobnych szkoleń i upewnienie się, że cena wybranego przez nas szkolenia czy kursu jest atrakcyjna. I chociaż nie warto się kierować tylko ceną w przypadku podejmowania decyzji o udziale w szkoleniu lub kursie w Bydgoszczy, to czasami korzystniejsze może okazać się podróżowanie do innego miasta w celu udziału w szkoleniu.

Gdzie szukać kursów, warsztatów i szkoleń odbywających się w Bydgoszczy?

Listę kilkuset kursów i szkoleń w Bydgoszczy znaleźć można w portalu Eventis.pl, który prowadzi bazę kursów, szkoleń i warsztatów merytorycznych w Bydgoszczy, ale też w sąsiednich miastach, np. w Toruniu. Zaletą skorzystania z katalogu szkoleń jest możliwość szybkiego wyszukania szkolenia lub kursu na dany temat, sprawdzenia jego programu i porównania ceny szkolenia z innymi ofertami. Warto również skorzystać z wyszukiwarki internetowej, ale ta metoda wymaga poświęcenia trochę więcej czasu na analizę ofert szkoleń w Bydgoszczy.

Bydgoszcz: popularne szkolenia i kursy

Jakie kursy i szkolenia w Bydgoszczy cieszą się szczególną popularnością? Nasza analiza pokazuje, że do najpopularniejszych tematów szkoleń i kursów w Bydgoszczy należą między innymi:

  • Szkolenia BHP dla pracowników i pracodawców, zarówno wstępne, jak i okresowe, w tym również coraz częściej organizowane online’owe szkolenia BHP.
  • Szkolenia z prawa pracy, kodeksu pracy, kwestii kadrowo-płacowych oraz z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, co odzwierciedla dobrą sytuację na bydgoskim rynku pracy.
  • Szkolenia informatyczne (IT) oraz dotyczące programowania w rozmaitych językach, np. Python, PHP i CSS, ale też szkolenia dotyczące zarządzania bazami danych oraz pracy z danymi w języku SQL. Popularność tej tematyki nie może dziwić, bo Bydgoszcz staje się domem dla coraz większej liczby firm informatycznych, software house’ów itp.
  • Szkolenia z programu Excel, programu PowerPoint i innych programów wspierających pracę biurową. Szkolenia te właściwie nigdy nie tracą na popularności, dostępne są oczywiście nie tylko w Bydgoszczy, ale też w postaci szkoleń online.
  • Szkolenia marketingowe dotyczące możliwości prowadzenia działań reklamowych oraz promocyjnych w sieci Internet, zarówno przy pomocy takich narzędzi jak Google Ads czy Facebook Ads, jak i dzięki działaniom z zakresu marketingu treści i marketingu w mediach społecznościowych.

W szybko zmieniającym się świecie coraz ważniejsza staje się umiejętność ustawicznego kształcenia i rozwijania swoich umiejętności. Dlatego warto poznać szkolenia w Bydgoszczy oraz kursy i warsztaty, które mogą być pomocne w odświeżeniu wiedzy, zdobyciu nowej oraz rozwoju praktycznych umiejętności w dziedzinie, w której działamy. Udział w kursie czy szkoleniu pozwala zachować kontakt z najnowszymi zdobyczami nauki w danej dziedzinie, motywuje do pracy i przeciwdziała rutynie oraz stanowi świetną okazję do wymiany doświadczeniami z innymi uczestnikami kursu lub szkolenia.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: