Przysmaki dla psa – nie tylko smaczne, ale i zdrowe

  • 28.09.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Przysmaki dla psa – nie tylko smaczne, ale i zdrowe
Przysmaki dla psa to forma nagrody, a także sposób na dbanie o zęby czy też element uzupełniający dietę. Dlatego też, podobnie jak karma dla zwierząt, powinny być one zdrowe i należycie bez skutków ubocznych spełniać swoje funkcje. Ku zadowoleniu zarówno czworonoga, jak i jego właściciela. Sklep zoologiczny to szeroki wybór takich produktów.

Mięsne naturalne przysmaki dla psa – najlepszy wybór

Przysmaki naturalne to najlepszy wybór, jeśli chodzi o przekąski dla naszego czworonoga. Naturalne, czyli takie, które nie zawierają sztucznych aromatów czy zapachów. Dlatego też, także i tutaj rządzi zasada, że im krótszy i prostszy skład, tym bardziej naturalna i zdrowa przekąska. A to ważne, gdy chcemy zdrowie psa utrzymać w bardzo dobrej kondycji. W związku z tym, kupując przysmaki, zwróćmy na to uwagę. Najlepsze przysmaki to te  o zawartości nawet do 80 proc. mięsa – są to przekąski zawierające kawałki mięsa (suszone mięso). I choć główne źródło białka powinno pochodzić z karm pełnoporcjowych dla psów, to mięsne smaczki mogą stanowić uzupełnienie diety psa pod tym względem. Dość popularne smakołyki dla szczekającego pupila to te, którymi są suszone różne części zwierząt. Na przykład: ucho świni, jelita, serca czy poroże, Są one oczywiście naturalnego pochodzenia, ale by były zdrowe, nie mogą być wybielane – ten proces przebiega przy użyciu chemii. Stosowane do niego środki mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie psa, takie smaczki nie będą więc źródłem łatwo przyswajalnych aminokwasów. 

Smaczki zbożowe dla psów

Drugim rodzajem przysmaków są przekąski zbożowe w formie ciasteczek czy dropsów. Poza tym, że są one pachnące, słodkawe, a psy chętnie je jedzą, to nie są źródłem składników odżywczych. Jednak jeśli się decydujemy na takie przekąski dla psów, warto postawić na te najmniej przetworzone.

Przysmaki treningowe

W sklepie internetowym można znaleźć także przysmaki treningowe, które dajemy psu w nagrodę, po dobrze wykonanym zadaniu. W tym przypadku warto zadbać o to, by były one o niskiej zawartości tłuszczu. Jak przy innych przysmakach, dobrze tego typy przysmaki dostosować na przykład pod względem wielkości do rasy psów (do dużych i małych ras). 

Przysmaki dentystyczne

Dentystyczne przysmaki dla psa według zapewnień producentów mają pomóc zadbać o zdrowe zęby naszego pupila. A ponieważ smakują czworonogom, to mogą być dla nas prawdziwym wybawieniem, jeśli chodzi o dbałość o higienę jamy ustnej psa. I choć nie zwalniają nas z obowiązku mycia zębów psa szczoteczką i specjalną pastą, to przysmaki dentystyczne na pewno przysłużą się zdrowiu psich zębów i samego czworonoga. A nazębny kamień to niejedyna przypadłość dentystyczna. Czworonogi mogą też mieć choroby przyzębia i zdarza się – choć rzadko – że próchnicę. Dlatego też dla psa przysmaki stomatologiczne mogą być pomocne w profilaktyce chorób zębów. Dzieje się tak dlatego, że smaczki mają odpowiednie często kanciaste kształty i lekko chropowatą teksturę. To wszystko pozwala usunąć bakteryjną płytkę nazębną podczas gryzienia, czyli czynności, którą psy kochają. Ważny jest skład takich przysmaków. Oprócz substancji aktywnych, które pomagają utrzymać higienę zębów psa, przysmaki dentystyczne zawierają często wapń, miętę czy pietruszkę – wpływają one znakomicie na niwelowanie brzydkich zapachów. Ważne by smaczki były bez ulepszaczy, a składały się z samych naturalnych składników. Pod tym względem takie przysmaki swoją zawartością nie powinny się różnić od pokarmu spożywanego przez psa na co dzień. Przysmaki do pielęgnacji zębów to różne kształty, ale zawsze smakowity zapach – dlatego sprawią twojemu pupilowi dużo radości, a tobie ułatwią zabiegi pielęgnacyjne. Specjalne smaczki dla szczeniąt pozwolą uporać się z dyskomfortem i bólem dziąseł przy wymianie zębów.

Sklep zoologiczny Apetete to szeroki wybór przysmaków dla psa najwyższej jakości przystosowanych do potrzeb twojego pupila.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: