Pizza na Cheat Day

  • 17.09.2021, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Pizza na Cheat Day
Pizza przez wielu z nas uważana jest za bardzo niezdrową, jest to błędne myślenie. Odpowiednio dobrane składniki, sos pomidorowy i zdrowe warzywa to dobry pomysł na Cheat Day. Jest to dzień, w którym nie stosujemy dotychczasowej diety i jemy co chcemy.

Cheat Day

Cheat Day to jeden dzień raz na kilka dni lub tygodni stosowany u osób dbających o zdrowy tryb życia. Polega na tym, iż tego dnia osoba pozwala sobie na jedzenie wszystkiego na co ma ochotę. W ciągu 24 godzin nie zwraca uwagi na to co je. Może przygotować coś na co ma ochotę sam, wyjść do restauracji lub zamówić coś do domu. Dobrym pomysłem na uczczenie tego dnia jest pizza na zamówienie. Cheat Day ma duże znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia. Wpływa dobrze na metabolizm jeśli tego dnia nie zostanie przekroczona granica 4000 kalorii. Ważne jest to aby nie stosowano Cheat Day częściej niż raz na dwa tygodnie. Jeśli osoba nie stosuje się do tej zasady i pozwala sobie na obżarstwo może doprowadzić do spowolnienia metabolizmu i skoków poziomu cukru we krwi. Pamiętajmy aby był to przyjemny dzień, z odrobiną szaleństwa ale również z rozsądkiem. Decydując się na zamówienie pizzy kierujmy się zdrowym rozsądkiem, Pizzeria ma swojej ofercie wiele różnych składników. Wybierajmy te zdrowe oraz niskokaloryczne. Zwróćmy uwagę na wielkość pizzy, pizza na dowóz powinna być mała, taka po której będziemy czuli nasycenie ale nie spowoduje złego samopoczucia.

Pizza dla osób na diecie

Pizza dla osób na diecie mieć naturalne dodatki, dużo świeżych warzyw oraz zdrowych składników odżywczych. Pizzeria w swojej ofercie posiada duży wybór różnych kompozycji. W celu wyboru jak najzdrowszej pizzy powinniśmy zdecydować się na pizzę stworzoną według własnej kompozycji. Sos pomidorowy oraz zioła, które są podstawą każdej pizzy to jej najzdrowsze składniki. Decydując się na ser pamiętajmy o jego wysokiej kaloryczności. Zdrowa pizza na dowóz powinna zawierać zielone warzywa liściaste, mają małą ilość kalorii oraz zawierają wiele składników odżywczych: wapń, magnez, żelazo, potas a także witaminy: A, E, D iC kwas foliowy oraz błonnik. Odpowiednim wyborem jest rukola, brokuły, szpinak oraz roszponko, pasują idealnie do pizzy. Oliwki podnoszą kaloryczność dania, ale jednocześnie dostarczają zdrowe tłuszcze do naszego organizmu. Decydując się na paprykę, pamiętajmy iż ma ona ogromny wpływ na nasza odporność ponieważ zawiera dużą ilość witaminy C. Dobrym dodatkiem jest czerwona cebula, nadaje idealny smak oraz posiada właściwości bakteriobójcze. Pizza w dostawie może zawierać także na inne zdrowe dodatki, owoce morza, kapary, kukurydza i wiele innych. Świeże i dobrej jakości składniki są podstawą każdej pizzy.

Czy pizza jest zdrowa?

Podstawą pizzy jest sos pomidorowy, ser i zioła. Jako jeden z najzdrowszych składników pizzy uchodzi właśnie sos pomidorowy, oczywiście jeśli pizzeria nocna Wrocław wykonuje go z prawdziwych zdrowych pomidorów. Obecny w pomidorach likopen zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.  Pomidory zawierają witaminy i składniki mineralne, witamina A, B oraz C, bogate są również w potas. Uwielbiane są przez wszystkie osoby dbające o zdrowy tryb życia ze względu na swój niski poziom kalorii a wysoką dawkę witamin. Ser znajdujący się na pizzy to źródło wapnia, niestety jest on najbardziej kaloryczny, a wiec pizza na zamówienie nie powinna zawierać dodatkowej porcji sera. Najlepiej mniej sera ale takiego dobrej jakości, mozzarella zwiera najmniej kalorii natomiast parmezan ma ich dużo więcej. Oregano ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Wspiera układ trawienny oraz ma działanie przeciwnowotworowe.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: