Jak wybrać odpowiedni wózek spacerowy?

  • 14.09.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać odpowiedni wózek spacerowy?
W życiu każdego rodzica następuje moment, w którym wózek dla dziecka staje się niezbędny. Dbanie o prawidłowy rozwój malucha wymaga jednak znacznie więcej dodatków, które poprawiają komfort codziennych obowiązków. Chodzik, nosidełko czy dostawki do wózków to udogodnienia, które warto mieć, aby rodzicom, jak i dziecku było wygodniej. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać wózek i akcesoria do wózka!

 

Do czego przystosowany jest wózek spacerowy?

Wózki spacerowe to zazwyczaj pierwszy sprzęt, jaki kupują rodzice po narodzinach maluszka. Tak zwane “spacerówki” to wygodne modele siedzące, które w zależności od wybranego wariantu mogą służyć przez kilka miesięcy lub kilka lat. Zwykle wybór pada na dwa modele – większy i mniejszy. Można zaopatrzyć się w specjalne akcesoria do wózków, które zapewnią dodatkową wygodę korzystania zarówno dla rodzica, jak i dziecka. W zależności od tego, ile czasu maluch spędza w wózku, rodzice powinni zdecydować, czy potrzebny im solidny, spacerowy wózek, czy wystarczy jedynie typ parasolka i kilka podstawowych akcesoriów do wózka, takie jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Wozki-dzieciece_Akcesoria-do-wozkow_Dostawki-do-wozka-231.html.

 

Na rynku można znaleźć różnorodne modele wózków spacerowych składanych, które pozwalają dziecku na podróż na siedząco, jak i leżąco. Niektóre dają możliwość przełożenia rączki lub dwie opcje montażu siedziska. Jest to przydatne dla rodziców najmłodszych dzieci, którzy chcą mieć malucha na oku przez większość czasu spędzanego w wózku. Każda spacerówka powinna posiadać daszek, który ochroni dziecko przed słońcem, wiatrem czy nawet opadami deszczu. Dodatkowe udogodnienia i akcesoria do wózków mogą jeszcze bardziej rozszerzyć funkcjonalność o przykładowo miejsce do przechowywania zakupów czy ochronę od intensywnego słońca dla malucha.

Kiedy kupić pierwszy wózek spacerowy?

Specjaliści doradzają, że do około 6 miesiąca życia dziecka należy używać wózka głębokiego, czyli tak zwanej gondoli. Wybrany model powinien być komfortowy dla dziecka oraz odpowiadać na wszystkie jego potrzeby. Warto zastanowić się nad panującą porą roku oraz w ewentualności dokupić specjalne akcesoria do wózka. Pamiętaj, że możesz dopasować model również do swojego trybu życia oraz miejsca, w jakim mieszkasz. Z pomocą akcesoriów do wózka możesz go znacznie rozbudować.

 

Po pół roku maluch zaczyna stabilnie siedzieć, przez co warto zmienić wózek na spacerowy. Jest to doskonały wariant dla dziecka, ponieważ może oglądać świat na siedząco, a nie tylko leżąc. Jeśli maluch już chodzi, czy nawet biega i tylko czasem spędza czas w wózku, to najlepszym modelem będzie lekka spacerówka – parasolka. Oczywiście warto wspomnieć, że do każdego z wózków można dodać specjalnie dodatki. Akcesoria do wózków to popularne i często wykorzystywane udogodnienie zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: