Chęci do pracy – jak je znaleźć?

  • 09.08.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Chęci do pracy – jak je znaleźć?
W jaki sposób można znaleźć chęci do wykonywania swojej pracy – nawet gdy nie jest ona ciekawa ani inspirująca? Co zrobić, by chciało się nam pracować? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów!

Oglądaj filmy z przesłaniem

 Podczas dnia wolnego, zamiast skakać po kanałach telewizyjnych i oglądać seriale pozbawione większego sensu, najlepiej włącz coś, co pozwoli Ci spojrzeć na świat inaczej. Wiele motywujących filmików znajdziesz w internecie, ale nie musisz ograniczać się tylko do nich – oglądaj filmy, które mogą Cię czegoś nauczyć zamiast ogłupiać.

 

Miej marzenia

 Marzenia i fantazje nie są niczym złym, a mogą działać pobudzająco na człowieka i zachęcać go do jeszcze lepszej pracy. Chciałabyś/chciałbyś mieć wielki dom z ogródkiem i basenem? A może po nocach śnisz o czerwonym kabriolecie? Pamiętaj, że realne marzenia można spełnić, ale do tego potrzeba nie tylko dobrych chęci, lecz również regularnego i często długotrwałego działania. Nie znaczy to jednak, żeby poddać się na starcie. Kto wie, może podczas pracy na etacie – gdy będziesz starał/-a się pracować jak najlepiej potrafisz – otrzymasz awans i podwyżkę, a willa z basenem przestanie być tylko i wyłącznie fantazją?

 

Zmień sposób myślenia

Zamiast wiecznie narzekać i krytykować nie tylko swoją pracę, ale otoczenie oraz ludzi, z którymi masz kontakt na co dzień – zmień swoje nastawienie! Wiadomo, że każdy może mieć gorszy dzień, ale nie dopuść do tego, by mieć z tego powodu gorsze życie. Staraj się znaleźć pozytywne strony u Twoich  kolegów i koleżanek z pracy, uśmiechnij się do swojego sąsiada oraz nie marudź, że w danym dniu masz jeszcze tyyyle zadań do zrobienia. Gdy przestaniesz narzekać - zyskasz więcej czasu na działanie oraz oszczędzisz sobie nerwów.

 

Spraw sobie nagrodę

Gdy po ciężkim dniu pracy, po wykonaniu wielu zadań i zrealizowaniu założonych celów, masz ochotę usiąść i mówić wszystkim wokół "jak praca ta mnie wykańcza!" – lepszym pomysłem będzie sprawienie sobie małej przyjemności. Może to być posiłek w ulubionej restauracji, wyjście na miasto ze znajomymi lub wypad do kina. Ważne jest, by takie sytuacje nie działały na Ciebie destruktywnie, a wręcz przeciwnie – sprawiły, że nabierzesz ochoty do realizowania kolejnych przedsięwzięć w firmie.

 

Bez pracy nie ma pieniędzy!

Niestety, nie ma magicznego sposobu na to, by w błyskawiczny i łatwy sposób dorobić się majątku. Nawet jeśli zechcesz zagrać na loterii czy wziąć udział w zakładzie – potrzebujesz do tego pieniędzy. A żeby je zdobyć – trzeba chodzić do pracy i wykonywać swoje obowiązki, by nie stracić zatrudnienia. O ile nie zarabiasz najniższej krajowej, może nie jest to dla Ciebie problemem. Lecz gdy nie dysponujesz wielkimi funduszami, a Twoja praca nie przynosi zadowalających pieniędzy – może warto poszukać innej, np. poprzez serwis Pracuj.pl? Wyższe zarobki powodują, że ludzie chętniej pracują oraz robią to efektywniej.

 

Nie istnieje jeden skuteczny sposób na to, by z powodzeniem zmotywować się do pracy i wykonywać jak najlepiej swoje zawodowe obowiązki. Przede wszystkim musisz zacząć działać sam/-a dla siebie – to w końcu chodzi o Twoją motywację i rozwój, prawda?

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: