Kredyt gotówkowy w 15 minut jest dostępny tylko przez internet!

  • 02.10.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt gotówkowy w 15 minut jest dostępny tylko przez internet!
Czy kredyt można dostać już w 15 minut? Okazuje się, że tak! Przynajmniej, jeśli nie jest to pożyczka na bardzo wysokie kwoty i jesteśmy w stanie w jakiś sposób udowodnić swoje dochody. Co ciekawe, do udzielania kredytów tego typu nie jest konieczna obecność pracownika banku, więc można je dostać nawet w nocy czy w weekendy.

Jak otrzymać kredyt w 15 minut?

Najszybciej kredyt gotówkowy można dostać w banku, w którym mamy konto i dostajemy dochody. W tym przypadku wystarczy zalogować się na swoją bankowość internetową czy aplikację na smartfonie i wybrać odpowiednią opcję. Kredyt gotówkowy oraz debet i karta kredytowa są w taki sposób dostępne właściwie od razu. 

Wystarczy zgodzić się na podane warunki i od razu możemy korzystać z dodatkowych środków. Oczywiście tak nowoczesny produkt mają jedynie najbardziej popularne banki komercyjne. W instytucjach, które nie mają bezpośredniego dostępu do naszej tożsamości oraz dochodów proces kredytowy jest nieco bardziej skomplikowany. Wtedy, zamiast 5 minut, kredyt jest dostępny w około 15 minut.

Gdzie można dostać kredyt w 15 minut?

Przez sieć można obecnie wiarygodnie zweryfikować tożsamość, sprawdzić jakie dochody uzyskuje kredytobiorca oraz błyskawicznie przesłać pieniądze na konto. Te cechy sprawiają, że do uzyskania kredytu online nie jest konieczny nawet kontakt z konsultantem banku. 

Wśród banków, które posiadają w ofercie kredyty można wymienić:

  • Alior Bank
  • Citi Handlowy
  • Bank Pekao
  • PKO BP
  • mBank
  • Santander Consumer Bank
  • I wiele innych (oferta banków stale się zmienia)

Ostatecznie szybkość decyzji kredytowej oraz całego procesu kredytowego zależy nie tylko od banku, ale też kwoty, o którą wnioskujemy, oraz od innych czynników. 

Weryfikacja tożsamości kredytobiorców i inne wymagania

By móc udzielać pożyczek przez sam internet kredytodawcy są zmuszeni zdalnie weryfikować tożsamość swoich klientów. W przeciwnym przypadku dochodziłoby do wyłudzeń pożyczek i kredytów, o których niekiedy słyszy się w mediach. Za wystarczający dowód tożsamości, oprócz danych z dowodu osobistego, uznaje się konto bankowe. Fakt posiadania konta bankowego na dane nazwisko można udowodnić na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest przelew groszowy. Jeśli chcemy, by potwierdzenie tożsamości w taki sposób zajęło jak najmniej czasu, to należy posłużyć się szybkim przelewem typu elixir. Przelewy obsługiwane przez systemy typu BlueMedia nie spełnią tu swojego zadania, gdyż ukrywają tożsamość nadawcy. Drugim sposobem jest weryfikacja bezpośrednio przez internetowe konto bankowe. Te rozwiązanie polega na zastosowaniu specjalnej aplikacji komputerowej (konieczne jest więc użycie komputera PC). Instaluje się ją na maszynie, przez którą wchodzimy na swoje konto bankowe, podajemy programowi hasło (nie jest nigdzie przechowywane ani udostępniane), a ten sprawdza tożsamość posiadacza konta. 

Większość banków pozwala na używanie takich programów, choć nie czynią tego wszystkie z nich. Przy okazji weryfikacji tożsamości taki program jest w stanie odczytać nie tylko nasze imię i nazwisko, ale także dane dochodowe oraz miesięczne wydatki. Dzięki temu nie jest już konieczne udowadnianie dochodów w inny sposób. W bankach zazwyczaj konieczne jest udowodnienie otrzymywanych dochodów przez wyciąg z konta albo nawet zaświadczenie z pracy o otrzymywanych dochodach, a zatem korzystanie z aplikacji do weryfikacji tożsamości pozwala otrzymać pożyczkę w jak najkrótszym czasie.

Przelew z kredytem w 15 minut

Jednym z kluczowych zagadnień dla szybkości otrzymania kredytu online jest czas przelewu. Jeśli kredyt zaciągamy w tym samym banku, którym mamy konto, to przelew jest oczywiście błyskawiczny. Wtedy kredyt czy pożyczkę naprawdę można dostać w kilka minut.

Inaczej wygląda to w przypadku, kiedy staramy się o kredyt w banku, w którym nie mamy konta. Wtedy wszystko zależy od typu przelewu oraz sesji elixir. Część z pożyczkodawców używa zwykłych przelewów, przez co droga pieniędzy do klientów może zajmować nawet całą dobę. Co z tego, że kredytodawca zweryfikuje nasz wniosek i wyda pozytywną decyzję kredytową w 15 minut, skoro pieniądze utkną w drodze pomiędzy bankami?

Rozwiązaniem są przelewy natychmiastowe takie jak bankowe Express Elixir, komercyjne Blue Media czy w końcu przelewy wewnętrzne. Przelew wewnętrzny jest możliwy, jeśli pożyczkodawca posiada konto w tym samym banku, co klient. Z tego powodu instytucje finansowe często mają konta w kilku czy nawet kilkunastu bankach. Inaczej kredyt, który trafia na konto w 15 minut nie byłby możliwy! Z tych wszystkich rozwiązań to właśnie przelew wewnętrzny jest najpewniejszym typem przelewy, gdyż jest obsługiwany nawet w nocy i w święta, a inne typy przelewów mogą nie być w tym czasie dostępne.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: