Orły Rozrywki: Bar, multitap czy pub - Jakie są różnice?

  • 30.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Orły Rozrywki: Bar, multitap czy pub - Jakie są różnice?

W świecie rozrywki ciągle pojawiają się nowinki, za którymi trudno nadążyć. Z założenia przecież chodzi głównie o dobrą zabawę, więc czym się przejmować? W dzisiejszym artykule przybliżymy realia, interesujące nie tylko dla Orłów Rozrywki, ale również miłośników historii oraz zawiłości językowych. Zapraszamy na wycieczkę do multitap w Warszawie, baru w Krakowie a może pubu w Rzeszowie?

Bar – co to oznacza?

Słowo to pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i ma tam co najmniej trzy różne znaczenia. Wszystkie z nich nadal funkcjonują w amerykańskim społeczeństwie. Pierwotnie, tym mianem określano tę część lokalu, w której znajdował się alkohol, a pracownicy przygotowywali z nich drinki i koktajle. Już wtedy wręczali je swoim klientom na wysokim stole, zwanym kontuarem. Bar kojarzył się z miejscem, w którym odbieramy napoje wyskokowe. Drugim znaczeniem słowa, jest lokal, w którym sprzedawany jest alkohol do wypicia na miejscu oraz proste drinki. W takich miejscach wybór jest bardzo rozbudowany. Trzecie miejsce to połączenie napojów procentowych, głośnej muzyki i solonych przekąsek. W Polskich miastach dodano jeszcze czwarte znaczenie. Bardzo chętnie wybierane na szybkie i tanie obiady - bary mleczne.

Czym się różni bar od pubu?

Pub powstał na Wyspach Brytyjskich setki lat temu, jako miejsce spotkań lokalnej ludności. Dostaniemy w nim wiele rodzajów piwa, cydru oraz wina, a nawet gin czy whisky. Nie jest to jednak lokal, w którym zajmujemy się tylko kosztowaniem trunków – pub to również pyszne jedzenie na ciepło. Jest to podstawowa różnica w stosunku do baru. Lokale o brytyjskim charakterze są głównie nastawione na rozmowy oraz. luźne spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych. Całe wnętrze będzie więc raczej stonowane, spokojne i wyciszone, by można było swobodnie konwersować.

Multitap – co to jest?

To słowo o najświeższej etymologii ze wszystkich trzech. Powstało w momencie skoku popularności piw kraftowych. Co ciekawe, choć multitap jest słowem angielskim (ang. wiele kranów), w kontekście lokali rozrywkowych, używa się go głównie w Polsce. Zagranicznym odpowiednikiem będzie craft beer pub. Atrakcyjność multitapu to różnorodne piwa lokalne. Każdy kran oznacza inną beczułkę złotego trunku. Multitap ze względu na swoją elastyczność łączy cechy baru i pubu. W jednych dostaniemy gorące posiłki, w innych słone paluszki. W różnorodności siła!

Pub, bar, multitap – co wybrać?

Wyjście ze znajomymi w piątkowy wieczór ma oznaczać dobrą zabawę. Jeśli chcecie dodać nowe miejsca do mapy waszej rozrywki, sprawdźcie plebiscyt Orły Rozrywki. Na liście miasta, w którym chcecie się bawić, odnajdziecie te miejsca, które zadowoliły swoich klientów w ostatnim roku. Ocen dokonuje się internetowo, a do zestawienia trafiają tylko te, które otrzymały średnią powyżej 8 pkt. Jeśli zdecydujesz się na imprezę w domu – zaskocz swoich znajomych i zdobądź się na barmański kurs. Łódź, Kielce czy Poznań – na pewno znajdziesz najlepszy w kategorii Orłów Kształcenia!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: