Od 1 do 15 listopada zanotowano ponad 213 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń

  • 21.11.2022, 13:49
  • Źródło: PAP
Od 1 do 15 listopada zanotowano ponad 213 tys. przypadków grypy i jej… fot.: PAP
Od 1 do 15 listopada zanotowano w Polsce ponad 213 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń: w pierwszym tygodniu – ok. 102 tys., a w drugim – ponad 111 tys. – wynika z najnowszych meldunków epidemiologicznych.

Zestawienia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego mówią, że od 1 do 7 listopada zanotowano 102 tys. 85 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z ich powodu wystawiono 403 skierowania do szpitala.

 

O 8 do 15 listopada zanotowano zaś 111 tys. 428 przypadków zachorowań i podejrzeń grypy; wystawiono 422 skierowania do szpitala.

 

Grypa zwykle atakuje nagle i często wywołuje wysoką gorączkę. Objawia się bólami mięśni, stawów i głowy. W przeciwieństwie do przeziębień w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest suchy, męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami. Występuje przez cały rok, w różnym nasileniu w poszczególnych okresach.

(PAP)Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe