Oldtimery - motocykle XX wieku w Bydgoszczy

  • 15.03.2017, 17:33 (aktualizacja 15.03.2017 18:12)
  • KB
Oldtimery - motocykle XX wieku w Bydgoszczy moto.tour.pl
Ciesząca się dużą popularnością wystawa "Oldtimery - motocykle XX wieku" powraca do Exploseum. W tym roku w sali wystaw czasowych zobaczymy customy i motory małolitrażowe. Barwne, rzadko spotykane maszyny znowu będą cieszyć nasze oczy. A wszystko to w niezwykłej, postindustrialnej scenerii dawnej linii produkcji materiałów wybuchowych DAG Fabrik Bromberg.

Do 31 marca 2017r. będziecie mogli zobaczyć wystawę motocykli klasycznych, oldtimerów i customów w pomieszczeniach poniemieckiej fabryki zbrojeniowej. w Bydgoszczy. Kolekcja składa się z kilkunastu motocykli, z bardzo różnych okresów historycznych, prezentujących różne style.

Co będzie można zobaczyć? Oczywiście motywem przewodnim są motocykle Harley Davidson Ironhead (71 i 77, orange, red). Zobaczymy również dobrze odtworzonego Harley-BMW R 12 Z w malowaniu pustynnym, a poza tym kilka bardzo przyzwoicie odrestaurowanych klasyków jak: Triumph. Gilera, Herkules, Peugeot, Royal Enfield,  Magnat Debon, Terrot,  DKW RT 200, DKW RT 100 oraz świetnie scastomizowany BMW R1100R.

Jest to już druga edycja wystawy "Oldtimery - motocykle XX wieku" odbywająca się w tym samym miejscu tj. Exploseum. Co prawda wernisaż wystawy mamy już za sobą, ale kolekcje można będzie zobaczyć, aż do marca 2017 więc dla chętnych jest trochę czasu.
Wystawę zorganizowało bydgoskie stowarzyszenie „Bractwo H-D”, wspólnie z Muzeum Okręgowym im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe