Kujawsko-pomorskie: Odpowie za handlowanie nielegalnymi lekami przez internet

  • 01.07.2022, 10:33
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Odpowie za handlowanie nielegalnymi lekami przez internet KWP Bydgoszcz
Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalny handel lekami. 26-latek za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych sprzedawał leki niedopuszczone do obrotu. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą handlu lekami bez wymaganych zezwoleń, za pośrednictwem internetu ustalili, że procederu tego dopuszcza się mieszkaniec Golubia-Dobrzynia. Mężczyzna za pośrednictwem portali ogłoszeniowych sprzedawał leki.

Transakcje również finalizował w sieci, przesyłając zamówiony towar. Policjanci, złożyli niezapowiedziana wizytę 26-latkowi i w wyniku przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania zatrzymali blisko 100 opakowań nielegalnego towaru. Materiały zebrane w tej sprawie i przedłożone prokuratorowi, dały podstawę do wszczęcia śledztwa, w ramach którego 26-latek usłyszał 84 zarzuty. Uszczuplenie Skarbu Państwa w wyniku nielegalnego procederu wyniosło 25 tys. zł.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe