Enea Żnin Triathlon już w ten weekend!

  • 27.05.2022, 10:51
  • KB
Enea Żnin Triathlon już w ten weekend!
Na starcie zamelduje się wielu znanych sportowców i celebrytów oraz sztafety z udziałem Wicestarosty Żnińskiego czy Burmistrza Żnina! Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców Żnina i kibiców, którzy odwiedzą Cukrownię Żnin w dniach 28 i 29 maja 2022.

29 maja profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, których centrum będzie znajdowało się na terenie Cukrowni Żnin.

Zmagania odbędą się na trzech dystansach:
1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22,5 km jazdy rowerem /5,25 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/45 km jazdy rowerem /10,55 km biegu).
1/2, dystans średni (1900m pływania, 890km roweru i 21,1km biegu).Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn.

Wydarzenia towarzyszące

Enea Żnin Triathlon to nie tylko rywalizacja, ale także wiele atrakcji dla mieszkańców Żnina oraz rodzin zawodników.

Dla jednych i drugich Enea przygotowała moc atrakcji :
 

ENEA TRI-Fun

Najmłodszych fanów sportu zapraszamy do rywalizacji w zawodach dla dziec i i młodzieży: Enea Tri-Fun. Zostaną one rozegrane w sobotę, 29 maja, w godzinach 14:00 – 14:30

Zawody są bezpłatne, nie trzeba się na nie wcześniej rejestrować.

Konkurencje i klasyfikacje:
◦ BIEG 0 – (2021 – 2018) - Bieg dystans ok. 150 m
◦ BIEG I – (2017 – 2016) - Bieg dystans ok. 300 m
◦ BIEG II – (2015 – 2014) – Bieg dystans ok. 500 m
◦ BIEG III – (2013 – 2011) – Bieg dystans ok. 1000 m
◦ BIEG IV – (2010 – 2007) – Bieg dystans ok. 1000m

 

STREFA ENEI

Jak co roku Enea przygotowała specjalną Strefę Rodzinną w sąsiedztwie biura zawodów, w której będzie można spróbować swoich sił w licznych eksperymentach naukowych.

 

WYNIKI LIVE

Kibice mogą śledzić postępy zawodników na trasie i sprawdzać, na jakim etapie rywalizacji znajdują się wspierani przez nich triathloniści lub liderzy zawodów. Link do aktualizowanych na żywo wyników  będzie dostępny także na oficjalnej witrynie wydarzenia: www.ZninTriathlon.pl

 

 

CUKROWNIA ŻNIN
Obiekt-gospodarz zawodów to olbrzymi teren, w którym znajdziesz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Sala zabaw, basen ze strefą SPA, a może kino?

Wszystkie atrakcje odkryjesz na stronie www.CukrowniaZnin.pl
 

 

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W TRAKCIE TRWANIA ZAWODÓW

W związku z tym, że zawody odbędą się w okolicach Cukrowni Żnin, a trasa rowerowa będzie przebiegać droga do Chomętowa i Murczynka, kierowcy muszą się liczyć w ograniczeniami w ruchu aut.

Utrudnienia wystąpią w dniu 29.05.2022 roku od godziny 7.00 do godziny 14.00.


Wszystkich kierowców zachęcamy do zaplanowania trasy z uwzględnieniem objazdów i czasowej zmiany organizacji ruchu w związku z Enea Żnin Triathlon.
Dziękujemy za zrozumienie i życzymy bezpiecznej podróży!

Dojazd do Żnina z miejscowości Chomętowo możliwy będzie drogą powiatową DP1953C w kierunku m. Jabłówko, następnie drogą powiatową DP2356C do m. Murczynek i drogą powiatową DP2310C do miejscowości Murczyn.
Wjazd drogą wojewódzką DW251.Alternatywnie można dojechać kierując się do miejscowości Wąsosz i następnie starą drogą krajową nr 5 przez Jaroszewo do Żnina.

Dojazd do Żnina z miejscowości Wilczkowo, Daronice, Dobrylewo, Wawrzynki, Żędowo - przez miejscowość Chomętowo według dwóch powyższych wariantów.

Objazd drogi wojewódzkiej DW 251 ul. Janickiego - zlokalizowanej w sąsiedztwie Cukrowni Żnin - według załączonej mapy - ulicami Pałucką, Topolową, Leśną oraz Gnieźnieńską. Dojazd do parkingów Cukrowni Żnin będzie możliwy podczas trwania zawodów Enea Żnin Triathlon.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe