Kujawsko-pomorskie: Fałszywy wnuczek nie obłowił się

  • 18.05.2022, 12:31
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Fałszywy wnuczek nie obłowił się fot.: ilustracyjna/pixabay
Mieszkanka gminy Złotniki Kujawskie wraz z córką w porę zorientowały się, że to nie telefon od wnuczka, a od oszustów. Przestępcy dostali "figę z makiem".

Gdy w poniedziałek (16.05) do seniorki zadzwonił stacjonarny telefon, męski głos w słuchawce, podający się za wnuka kobiety, opowiedział o wypadku drogowym, w którym potrącona przez niego kobieta w ciąży doznała obrażeń, a dziecko zmarło. W obawie przed więzieniem rzekomy wnuk chciał od babci 100 tys. zł, inaczej pójdzie „siedzieć”. W rozmowę włączył się jeszcze jeden mężczyzna, który podał się za policjanta. Ten telefonicznie potwierdził wersję, którą wcześniej usłyszała.

Szczęśliwie w domu babci była jej córka. Kobiety sprawnie zadziałały. Córka sama zadzwoniła do swojego syna sprawdzając, czy opowiedziane przez telefonicznych rozmówców zdarzenie miało miejsce i tym sposobem doszła do prawdy. Ci słysząc w słuchawce ustalenia kobiet zerwali połączenie. Oszuści odeszli z kwitkiem, a o to właśnie chodzi.

Obejrzyj materiał i filmy przygotowane przez Komendę Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Pokazują one jak postępować, gdyby do Ciebie zadzwonił podobny telefon:
https://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/informacje/wiadomosci/120926,Oszustwa-na-osobach-starszych.html.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe