Zabawa terenowa w ZOO już jutro

  • 13.05.2022, 13:39
  • KB
Zabawa terenowa w ZOO już jutro fot.: Myślęcinek
W sobotę 14 maja bydgoskie zoo zaprasza na zabawę terenową, której bohaterami będą niedźwiedzie.

Co roku 10 maja przypada Happy Bear’s Day, którego organizatorem jest grupa doradcza ds. niedźwiedzi Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów – EAZA Bear TAG.

W związku z tym, w sobotę 14 maja w godzinach od 9 do 12 oraz od 13 do 15 rodziny z dziećmi mogą udać się do bydgoskiego zoo na  zabawę terenową pn. „ZOOwyprawa z niedźwiedziami”.

Uczestnicy otrzymają specjalną kartę z zadaniami do wykonania na terenie całego ogrodu. Stanowisko z kartami należy odszukać w pawilonie Akwarium Terrarium.

Pierwszych pięć rodzin, które wrócą między godziną 9 a 12 oraz między 13 a 15 na miejsce startu, otrzyma nagrody książkowe. Pozostałym rodzinom podarujemy komplet zakładek do książki.

 

Bydgoskie zoo po raz czwarty włącza się w obchody Happy Bear’s Day. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na ogromną potrzebę ochrony niedźwiedzi.

Niedźwiedzie w różnych regionach świata podlegają negatywnym działaniom człowieka poprzez np.:

- utratę siedlisk,

- zmniejszenie bazy pokarmowej,

- kłusownictwo,

- nielegalny handel,

- nielegalną hodowlę.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe