Świąteczna ekspozycja w Wieży Ciśnień

  • 10.12.2021, 20:39
  • KB
Świąteczna ekspozycja w Wieży Ciśnień fot.: Wojciech Zieliński
W Muzeum Wodociągów czekamy na Święta Bożego Narodzenia! Chcemy jak najlepiej przygotować się na nadchodzący czas, dlatego w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 powstała niepowtarzalna świąteczna ekspozycja!

Cała powierzchnia zbiornika wieżowego została wypełniona dekoracjami nawiązującymi do Świąt Bożego Narodzenia. Prezentowana wystawa to właściwie instalacja artystyczna, przestrzeń, w której można napisać list do Gwiazdora i wrzucić go do magicznej skrzynki, zrobić sobie zdjęcia na świątecznej ściance, ze skrzydłami czy wśród spadających płatków śniegu. Można zapozować z jelonkiem albo z piernikowym ludzikiem, bądź wejść do piernikowej chatki.

 

Na wejściu czeka na Was dwoje mężnych dziadków do orzechów, którzy równie efektownie prezentują się na fotografiach, a to nie wszystko… Koniecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, jesteśmy pewni, że bajkowy klimat sprawi dużą frajdę. Zależało nam aby przestrzeń w Galerii Wieży Ciśnień wprowadziła Was w typowy świąteczny klimat, wywołała uśmiech i zachęciła do robienia pamiątkowych selfie.

Wszystkie elementy prezentowane na ekspozycji zostały wykonane własnoręcznie przez pracowników Muzeum Wodociągów.

 

Zaciekawieni? Przyjdźcie! Sprawdźcie! To idealny czas by nastroić się na Święta! Kiedy jak nie teraz? Wieża Ciśnień czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00 – 16:00 oraz w weekendy, w sobotę od 13:00 do 20:00, a w niedzielę od 13:00 do 17:00.

 

Oczywiście zapraszamy też do Hali Pomp, przy ul. Gdańskiej 242, przypominamy, że kupując jeden bilet upoważnia on do zwiedzenia obydwu obiektów w tym samym, bądź kolejnym dniu!

 

Wstęp do Muzeum możliwy jest po zakupieniu biletu; normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł. 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe