Kujawsko-pomorskie: Areszt dla dwójki rodziców za znęcanie się nad sześciotygodniowym niemowlakiem

  • 13.10.2021, 16:59
  • KB
Kujawsko-pomorskie: Areszt dla dwójki rodziców za znęcanie się nad sześciotygodniowym… KWP
Sąd nie miał wątpliwości, aby dwójka rodziców zmarłego sześciotygodniowego niemowlaka trafiła za kraty na trzy miesiące. Matka usłyszała prokuratorski zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a ojciec znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad córką.

O śmierci sześciotygodniowej dziewczynki funkcjonariusze zostali powiadomieni w niedzielę 10 października. Jak ustalono w toku prowadzonych czynności niemowlę zostało przetransportowane do szpitala przez Zespół Ratownictwa  Medycznego z jednego z mieszkań na ulicy Groblowej w Grudziądzu. Mimo szybko podętej reanimacji, nie udało się uratować dziewczynki.

Funkcjonariusze szybko przesłuchali pierwszych świadków i na podstawie zebranego materiału dowodowego do sprawy zatrzymali rodziców dziecka.
Śledczy postawili 30-letniemu ojcu zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześciotygodniową córką.

 

31-letnia matka natomiast odpowie za narażenie jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

Prokurator wystosował wniosek do sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (12.10.21) w godzinach popołudniowych sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec obojga podejrzanych zastosował trzymiesięczny areszt. Ojcu małoletniej dziewczynki grozi kara do 10, a matce do 5 lat pozbawienia wolności.
 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe