Ciekawe znalezisko podczas prac ziemnych w kujawsko-pomorskim

  • 30.07.2021, 12:21
  • KB
Ciekawe znalezisko podczas prac ziemnych w kujawsko-pomorskim KWP
Wczoraj, na nieużytkach rolnych w Zamartem w pow. sępoleńskim, znaleziono pocisk artyleryjski. Teren zabezpieczyli policjanci. Niewypał znalazł 44-latek podczas wykonywania prac ziemnych.

W czwartek (29.07.21) około godziny 18:30, dzielnicowy z Kamienia Krajeńskiego został poinformowany przez 44-letniego mieszkańca gminy o znalezieniu niewybuchu. Znalezisko zostało ujawnione podczas prac ziemnych na terenie nieużytków rolnych w miejscowości Zamarte, gmina Kamień Krajeński.

Pocisk usytuowany był w około metrowym wykopie pod wiszącą nad nim skarpą ziemną. Na miejscu, funkcjonariusz patrolu rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim rozpoznał w przedmiocie niemiecki pocisk przeciwpancerny najpewniej działa PAK 40 75 mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zostało zabezpieczone przez sępoleńskich funkcjonariuszy.

Dzisiaj z rana pocisk przekazano saperom z jednostki wojskowej w Chełmnie.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe