VI edycja Enea Bydgoszcz Triathlon 2021 już w ten weekend!

  • 07.07.2021, 10:31
  • KB
VI edycja Enea Bydgoszcz Triathlon 2021 już w ten weekend! Enea Bydgoszcz Triathlon
W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba ponad 4500 triathlonistów oraz kilkuset najmłodszych uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun.

Organizatorzy i sponsor tytularny zawodów przygotowali wiele atrakcji dla bydgoszczan i kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 9, 10 i 11 lipca.

Enea Bydgoszcz Triathlon to zdecydowanie najbardziej popularna impreza triathlonowa  w Polsce. 10 i 11 lipca 2021 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie rozgrywane są w samym centrum Bydgoszczy. Enea wspiera imprezę od 2017 r.

Zmagania odbędą się na czterech dystansach:
1/8, dystans super krótki (475 m pływania/ 21 km jazdy rowerem/ 5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/ 42 km jazdy rowerem/ 10,8 km biegu).
1/2, dystans średni (1900 m pływania/ 82 km jazdy rowerem/ 22 km biegu).
Decathlon TRYathlon (dedykowany debiutantom: 240 m pływania z nurtem rzeki/ 19 km jazdy na rowerze/ 4,25 km biegu)

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników.
Po raz drugi w Bydgoszczy zagości także Puchar Świata w Quadrathlonie, który będzie imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon.

Zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. Połowę z 4500 zawodników i ich kibiców stanowią goście spoza miasta.

Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się po rocznej przerwie spowodowanej przeniesieniem zawodów pierwotnie zaplanowanych na 2020 w związku z COVID-19. W związku z dużym zainteresowaniem, w tym roku  zorganizowane zostaną aż dwie edycje Enea Bydgoszcz Triathlon, aby umożliwić start wszystkim chętnym. Kolejna edycja zawodów odbędzie się 28-29 sierpnia 2021 r.

Wydarzenia towarzyszące

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko rywalizacja, ale także wiele atrakcji dla mieszkańców Bydgoszczy oraz rodzin zawodników.

Dla jednych i drugich moc atrakcji przygotowała firma energetyczna Enea – sponsor tytularny zawodów,

 

ENEA TRI-Fun

Najmłodszych fanów sportu zapraszamy do zabawy i rywalizacji w zawodach dla dzieci i młodzieży: Enea Tri-Fun. Zostaną one rozegrane w sobotę, 10 lipca 2021 r., w godzinach 17:00 - 19:00

Zawody są bezpłatne, nie trzeba się na nie wcześniej rejestrować.

Konkurencje i klasyfikacje:
◦ BIEG 0 – (2021 – 2018) - Bieg dystans ok. 150 m
◦ BIEG I – (2017 – 2016) - Bieg dystans ok. 300 m
◦ BIEG II – (2015 – 2014) – Bieg dystans ok. 550 m
◦ BIEG III – (2013 – 2011) – Bieg dystans ok. 1100 m (2 pętle)
◦ BIEG IV – (2010 – 2007) – Bieg dystans ok. 1650m (3 pętle)


STREFA ENEI

Jak co roku Enea przygotowała specjalną Strefę Rodzinną w sąsiedztwie Hali Łuczniczka, w której będzie można spróbować swoich sił w licznych eksperymentach naukowych oraz aktywnie włączyć się w nową akcję charytatywną Enei – „Twoje waty, Twoja pomoc!”Zostanie ona zainaugurowana właśnie podczas lipcowej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon.

Każdy chętny będzie mógł poćwiczyć na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym, a specjalna aplikacja przeliczy nasz wysiłek na waty, a dokładnie kilowatogodziny. Zadaniem uczestników akcji „Twoje waty, Twoja pomoc!” jest wspólne uzbieranie 20 000 kilowatogodzin, dzięki czemu Fundacja Enea przekaże łącznie 100 tys. zł dla organizacji niosących pomoc osobom niepełnosprawnym (Spartanie Dzieciom, Fundacja Never Ever Give Up, Follow Your Dreams).

Każdy z uczestników akcji charytatywnej będzie mógł wybrać jedną z trzech organizacji, do której trafią pieniądze. Kilowatogodziny można będzie też dodawać za pośrednictwem aplikacji JustMove biegając, jeżdżąc rowerem lub wiosłując na ergometrze w kolejnych tygodniach. Akcja potrwa bowiem do końca sierpnia. 

 

Transmisja LIVE z kilkunastu kamer wraz z komentarzem będzie dostępna na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl oraz na profilu Enea Bydgoszcz Triathlon na Facebooku. Zachęcamy zawodników do przekazania tej informacji kibicom, którzy będą chcieli obserwować ich weekendowy start w Bydgoszczy. Sponsorem transmisji jest Enea.

Kibice mogą też śledzić postępy zawodników na trasie i sprawdzać, na jakim etapie rywalizacji znajdują się wspierani przez nich triathloniści lub liderzy zawodów. Link do aktualizowanych na żywo wyników  będzie dostępny także na oficjalnej witrynie wydarzenia.

Nie tylko sportowe emocje

Food Truck Festiwal
Spragnionych kulinarnych emocji zapraszamy na Food Truck Festiwal, czyli festiwal mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na  nim kilkanaście food-trucków i innych punktów gastronomicznych, które będą serwować dania kuchni z całego świata, pyszne napoje i desery.

Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przed Lodowiskiem Torbyd od piątku 9 lipca do niedzieli 11 lipca.

Expo, czyli targi sportowe

Przed lodowiskiem TORBYD swoją ofertę zaprezentują czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego.

W strefie targowej pojawi się blisko 30 wystawców, z szeroką ofertą nie tylko dla zaawansowanych triathlonistów.

 

Expo będzie czynne
9 lipca, piątek: 17:00 – 21:00
10 lipca, sobota: 9:00 – 21:00
11 lipca, niedziela: 9:00 – 15:00

 

Bezpieczeństwo zawodników i kibiców
Zawody Enea Bydgoszcz Triathlon 2021 odbywają się w czasie obowiązywania obostrzeń sanitarnych w związku z ogłoszoną pandemią COVID-19.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników, kibiców, wolontariuszy i obsługi zawodów, organizatorzy proszą o przestrzeganie aktualnie obowiązujących wytycznych oraz korzystanie z zapewnionych środków dezynfekcyjnych na terenie zawodów:

* Maseczki zakrywające nos i usta są obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych: w biurze zawodów w Hali Łuczniczka oraz w strefach zmian w trakcie wstawiania i odbierania rowerów

* Zdezynfekuj ręce przed wejściem bo biura zawodów czy strefy zmian

* Zachowaj dystans społeczny pomiędzy innymi uczestnikami czy kibicami

 

Informacje dla kierowców i pasażerów komunikacji publicznej.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w trakcie rozgrywania zawodów.

10-11 lipca 2021 w Bydgoszczy odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon – największa impreza triatlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie.

W związku z tym, że zawody odbędą się w samym Centrum Miasta (z metą w okolicy HSW Łuczniczka), kierowcy muszą się liczyć w ograniczeniami w ruchu aut i czasowymi zakazami parkowania w rejonie Starego Miasta.

W czasie trwania zawodów triathloniści będą poruszać się ul. Toruńską (od Ronda Toruńskiego do Ronda Bernardyńskiego) oraz Jana Pawła II. W związku z tym zamknięta zostanie możliwość zjazdu z Ronda Toruńskiego do ul. Wojska Polskiego oraz przejazdu ul. Toruńską od Ronda Bernardyńskiego do Ronda Toruńskiego.

 

Ograniczenia w możliwości parkowania aut

Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio:

– dla ulicy Stary Port od 9/7/2021 godziny 5:00 do 11/7/2021 do godziny 17.00

– dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku od 10/7/2021 od godz. 18.00 do 11/7/2021 do godziny 18.00

 

Komplet informacji o zmianach w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej znajduje się na stronie: http://bydgoszcztriathlon.pl/utrudnienia-w-ruchu/.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe