Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki!

  • 24.11.2020, 16:55
  • KB
Co można robić w muzeum? Świętować Mikołajki! muzeum.bydgoszcz.pl
Muzeum Okręgowe zaprasza do świętowania Mikołajek w sieci. W programie, 6 grudnia, znajdą się wystawy, filmy oraz rodzinne spotkanie z bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie – Jowitą Woszczyńską, która w trakcie warsztatów online, podzieli się tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek.

W związku z czasowym zamknięciem muzeów Muzeum Okręgowe kontynuuje aktywizujący projekt kulturalny, umożliwiający kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe.

#zMOBwDOMu, w okresie lockdownu spełnia zadania związane z budowaniem komunikacji pomiędzy muzeum a jego odbiorcami. Z myślą o tych, którzy nie mogą na co dzień dotrzeć do nas, a którzy są zainteresowani zbiorami i działalnością MOB, kontynuujemy projekt, zapoczątkowany podczas pierwszego lockdownu, poszerzając go
o kolejne propozycje.

#DIYmuzem, to plastyczne rodzinne tutoriale przedstawione krok po kroku. 6 grudnia zapraszamy na tutorial wykonywania świątecznych ozdób, dekoracji
i opakowań z cyklu „zrób to sam”.

#MOBon, to spotkania z pracownikami muzeum, którzy opowiadają o wystawach stałych i czasowych, a także przedstawią historie poszczególnych dzieł, zarówno prezentowanych na wystawach jak i przechowywanych w muzealnych magazynach. Z okazji Mikołajek zaprezentujemy opowieść filmową o świętym Mikołaju – jednym z patronów Bydgoszczy.

Szczególnym wydarzeniem, na które zapraszamy jest świąteczne lukrowanie  pierników
z Jowitą Woszczyńską, bydgoską mistrzynią świata w cukiernictwie, która w trakcie warsztatów online, podzieli się z nami tajnikami zdobienia świątecznych ciasteczek. Dostępne będą trzy terminy: 11:00, 12:30, 14:00. Zajęcia odbędą się na platformie Zoom. Spotkania są płatne, materiały częściowo dostarcza muzeum, koszt pakietu dla uczestnika to 1zł. Płatność i odbiór pakietów w kasie Centrum Edukacji Muzealnej. Zapisy na zajęcia przyjmujemy drogą mailową [email protected], płatności i odbiór pakietów można odbierać od 1 do 3 grudnia w godz. od 8.00 do 15.45, oraz 4 grudnia od 8.00-18.00.

Za nami także II edycja konkursu dla uczniów klas I-VI z województwa kujawsko pomorskiego pt. „Wymarzone Muzeum. Wszystko gra!”. Tym razem do konkursu przystąpiło ponad stu uczniów. Właśnie 6 grudnia 2020 r., godz. 12:00 na stronie  www.muzeum.bydgoszcz.pl odbędzie się wirtualne otwarcie wystawy. Zapraszamy do obejrzenia kreatywnych działań dzieci.

Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych! To tam pojawi się jeszcze kilka muzealnych mikołajkowych niespodzianek.  

Szukajcie nas w sieci #zMOBwDOMu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe