Teatr Polski w Bydgoszczy rusza w trasę!

  • 05.10.2020, 12:01
  • KB
Teatr Polski w Bydgoszczy rusza w trasę! fot.: Monika Stolarska
Spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab – produkcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy - w październiku i listopadzie zagości w kilku ośrodkach kultury w regionie. W ramach programu Teatr Polska bydgoski spektakl zostanie zaprezentowany m.in. w Mogilnie, Nakle nad Notecią i Chojnicach.

Już w październiku spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab ruszy w trasę w ramach programu Teatr Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest popularyzacja teatru w miejscowościach, w których nie działa teatr instytucjonalny.

Komediowa propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy oparta na niemal stuletnim tekście Jerzego Szaniawskiego, serię spektakli wyjazdowych rozpocznie od pokazu w Mogileńskim Domu Kultury, który odbędzie się 19 października.

Pięć dni później bydgoski spektakl będą mogli obejrzeć mieszkańcy Nakła nad Notecią
– 24 października „Ptak” zostanie wystawiony w Nakielskim Ośrodku Kultury
im. Z. Konarzewskiego.

Kolejne trzy miejscowości bydgoski Teatr odwiedzi w listopadzie. 12 listopada „Ptak”
w reżyserii Magdy Drab zostanie zaprezentowany w Chojnickim Centrum Kultury. Tydzień później – 19 listopada - opowieść o studencie, który w pewnym mieście, chce stworzyć widowisko ze złotym ptakiem w roli głównej, zostanie zaprezentowana publiczności
w Wejherowskim Centrum Kultury.

Podróż w ramach tegorocznej edycji programu Teatr Polska bydgoski teatr zakończy
w Tczewie. Spektakl wyróżniony przez Komisję Artystyczną konkursu „Klasyka Żywa” za interesującą próbę inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty w związku z obchodami 100-lecia Reduty, mieszkańcy Tczewa i okolic będą mogli obejrzeć 22 listopada w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.

Pokazom bydgoskiego spektaklu towarzyszyć będą prelekcje oraz spotkania z twórcami.

TERMINARZ:

19 października – Mogileński dom Kultury

24 października – Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego

12 listopada – Chojnickie Centrum Kultury

19 listopada – Wejherowskie Centrum Kultury

22 listopada – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe