Kujawsko-pomorskie: 11 zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach

  • 23.09.2020, 14:17
  • Źródło: PAP
Kujawsko-pomorskie: 11 zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach fot. ilustracyjna
11 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach - poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Wymazy zostaną pobrane od kolejnych 85 mężczyzn z upośledzeniem umysłowym, którzy przebywają w tym DPS-ie.

"Zakażonych jest 7 osób z personelu i 4 pensjonariuszy. Dodatkowo wynik jednego testu jest nierozstrzygnięty. Prowadzone są działania epidemiologiczne. Być może zapadnie decyzja o transporcie chorych osób do szpitali" - podkreślił w rozmowie z PAP Mól.

Już w środę mają zostać pobrane wymazy od kolejnych 85 mężczyzn, którzy mieszkają w tym DPS-ie w powiecie włocławskim. Wyniki powinny być znane najpóźniej jutro.

Powiększyło się także ognisko koronawirusa w Całodobowym Ośrodku Wsparcia "Samarytanin" w Toruniu. Tam potwierdzono kolejnych 7 zakażeń - u 3 pacjentów oraz 4 pracowników. Łącznie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w "Samarytaninie" jest 19 osób - 11 podopiecznych i 8 pracowników.

"Sześciu zakażonych pacjentów przebywa w tym ośrodku wsparcia, a reszta chorych została przetransportowana do szpitali zakaźnych w regionie" - dodał rzecznik wojewody.

(PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ krap/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe