Kujawsko-Pomorskie: 15 osób zakażonych koronawirusem z ogniska w szkole w Wąpielsku

  • 21.09.2020, 12:51
  • KB
Kujawsko-Pomorskie: 15 osób zakażonych koronawirusem z ogniska w szkole… fot. ilustracyjna
15 osób jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z ogniska w szkole podstawowej w Wąpielsku. To 10 nauczycieli i 5 osób z kontaktu. Problem dotyczy 4 szkół w gminie, gdyż pedagodzy pracowali w kilku placówkach – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

Mól poinformował w poniedziałek, że zakażonych jest 15 osób z ogniska w podstawówce w Wąpielsku, a 500 osób trafiło na kwarantannę.

"Wprowadzono naukę zdalną do 27 września, ale ten termin będzie najprawdopodobniej przedłużony" – podał rzecznik wojewody.

Sytuacja wpływa także na działanie szkół w Półwiesku Małym, Długiem i w Radzikach Dużych, gdzie także uczyli zakażeni nauczyciele.

Kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik powiedział PAP, że w Wąpielsku nauczanie zdalne wprowadzone zostało już w ubiegłym tygodniu – podobnie jak w szkole w Półwiesku Małym.

"Mam informacje o ustnej zgodzie przekazanej przez powiatowy sanepid dla nauczania zdalnego do 27 września w kolejnej szkole – w Długiem. Szkoła w Radzikach Dużych także ubiega się o taką zgodę sanepidu" – powiedział Gralik.

Dodał, że władze samorządowe i dyrektorzy szkół muszą przestrzegać przepisów, które to właśnie sanepid wskazują jako instytucję mającą decydujące zdanie w sprawie przechodzenia na inne niż klasyczny model nauczania w szkole w związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną.

Zaapelował o to, żeby w komunikacji – także przez media społecznościowe – wykazywać się dużą rozwagą, gdyż rodzice także muszą mieć pewność co do tego, czy decyzja o przejściu na tryb zdalny nauczania została już uzgodniona z sanepidem, czy też nie. Wszystkie cztery placówki w gminie Wąpielsk podlegają rypińskiemu sanepidowi.

Pytany o to, w ilu szkołach w regionie są obecnie inne formy nauczania niż tradycyjna, podał, że w 12 placówkach z 2,3 tys. szkół.

(PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ joz/

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe