"Piąty element" motywem przewodnim 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest Kujawy i Pomorze

  • 11.09.2020, 11:42
  • KB
"Piąty element" motywem przewodnim 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest Kujawy i Pomorze Materiały prasowe
Zaczynamy odliczanie do 18. edycji MFF Tofifest i ujawniamy tegoroczne zjawisko: jedna z najbardziej nieoczywistych superbohaterek światowego kina - Leeloo, tytułowy piąty element z kultowego filmu Luca Bessona.

W wyjątkowym 2020 roku, kiedy do walki z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest wiedza, doświadczenie i wytrwałość, a nie siła, władczość i nabite mięśnie, na szczególną uwagę zasługuje bohaterka wyjątkowa. I taka jest Leeloo z niezapomnianej space opery Luca Bessona “Piąty element", w której spajała cztery żywioły natury: ziemię, ogień, wodę i powietrze i pokonała grożące światu niebezpieczeństwo. W tym roku to ona będzie naszą przewodniczką przez dziewięć festiwalowych dni
Pobierz obrazki

- Kino nasycone jest superbohaterami, którzy jeden po drugim wstępują w niekończący się szereg. My chcemy uciec z szeregu, wyrwać się z legionu bitych na sztancy postaci i przypomnieć Leeloo, niepokorną “naprawiaczkę świata”. Heroskę jedyną w swoim rodzaju, wyimaginowany piąty żywioł uzdrawiający świat. W tym roku świętujemy symboliczną, osiemnastą edycję. A z kim wchodzić w dorosłość, jeśli nie z jedną z najbardziej nieoczywistych postaci kobiecych w historii kina - mówi Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest Kujawy i Pomorze.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się od 17 do 25 października w Toruniu. Będzie miał charakter hybrydowy, czekają nas zatem projekcje zarówno stacjonarne, jak i w wersji online. Jedno się nie zmieni, MFF Tofifest to będzie, jak co roku, wielka uczta dla kinomanów, zarówno tych, którzy w październiku odwiedzą Toruń, jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyli na odległość.

Pod patronatem Leeloo wyjdziemy wyzwaniom naprzeciw i wspólnie spróbujemy naprawić świat. A co dziś łączy skuteczniej niż dobre kino?

Bieżące informacje o tegorocznym Tofifest, fani kina znajdą na stronie internetowej www.tofifest.pl oraz na Facebooku.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe