Znamy terminarz rozgrywek Archers Bydgoszcz w Lidze Futbolu Amerykańskiego

  • 30.07.2020, 14:18
  • KB
Znamy terminarz rozgrywek Archers Bydgoszcz w Lidze Futbolu Amerykańskiego… Materiały prasowe
Wiadomo już, kiedy bydgoska drużyna futbolu amerykańskiego Archers wybiegnie na boiska w sezonie 2020. Przełożone z wiosny rozgrywki rozpoczną się dla Łuczników 6 września wyjazdowym meczem w Warszawie z tamtejszymi Mets.

Następnie miłośnicy futbolu będą mogli podziwiać na stadionie przy ulicy Słowiańskiej 7 starcie bydgoszczan z Mistrzami Polski z 2018 roku, drużyną Lowlanders Białystok. Ten mecz zaplanowany jest na 19 września. W kolejnych spotkaniach Archers zmierzą się kolejno z Silesia Rebels (mecz domowy) oraz z Panthers Wrocław i Tychy Falcons (mecze wyjazdowe).

Bydgoska drużyna ambitnie podchodzi do tegorocznych rozgrywek. Łucznicy znaleźli się w gronie sześciu drużyn, które zdecydowały się na rozegranie sezonu w formule jedenastoosobowej. Pozostałe 15 drużyn zgłoszonych do tegorocznych zmagań w ramach Ligi Futbolu Amerykańskiego zagra swoje mecze w składach dziewięcioosobowych. Wśród zawodników Archers zobaczymy w tym sezonie po raz kolejny kanadyjskiego rozgrywającego Luke'a Zetazate, natomiast działaczom klubu udało się namówić do reprezentowania bydgoskich barw wielu utalentowanych i doświadczonych zawodników, takich jak między innymi biegacz Zhenya Efimenkau czy liniowi Jakub Krystecki i Andrei Filanchuk. Warto wspomnieć także o tym, że do sztabu trenerskiego drużyny dołączył defensywny koordynator Gawin Campbell, poprzednio pracujący jako trener główny w portugalskiej drużynie Paredes Lumberjacks. Klub zapowiada, że to jeszcze nie koniec wzmocnień przed nadchodzącym sezonem.

Futbolowe emocje zawitają do Bydgoszczy już pod koniec sierpnia. Równolegle z rozgrywkami seniorskimi, do rywalizacji przystępuje także drużyna młodzieżowa Archers. Młodzi Łucznicy rozegrają swoje pierwsze mecze w sezonie na boisku domowym, podejmując 29 sierpnia w derbowym pojedynku Angels Toruń, by następnie tego samego dnia zmierzyć się także z juniorami Warsaw Mets.

Warto obserwować fanpage drużyny Archers Bydgoszcz na Facebooku, gdyż publikowane są tam regularnie informacje i ciekawostki z życia drużyny, można tam też dowiedzieć się jak dołączyć do poszczególnych sekcji zespołu (drużyna minis, juniorska, kobieca i seniorska).
https://www.facebook.com/BydgoszczArchers.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe