Strażacy szkoleni z zakresu obsługi i działania dronów [FOTO]

  • 15.07.2020, 21:16
  • KB
Strażacy szkoleni z zakresu obsługi i działania dronów [FOTO] Ryszard Wszołek/UTP
W ramach nawiązania współpracy z bydgoską Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w dniach 10-14.07.2020 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbyły się spotkania mające na celu wprowadzenie druhów PSP w tematykę bezzałogowych statków powietrznych.

Pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki realizujący działania w ramach programu POWER 03.05.00-00-z083/17, przedstawili strażakom teoretyczne aspekty pilotażu, które obejmowały podstawy prawa lotniczego, zasady i bezpieczeństwo wykonywania lotów oraz omówienie budowy wielowirnikowców.

Szkolenie obejmowało także naukę pilotażu na profesjonalnych symulatorach lotu oraz pokaz na placu manewrowym.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno Komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, jak i wyznaczonych do szkolenia strażaków.

 

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe